Způsobuje alergie na kojence u kojenců jiné než jiné vyrážky?

Podle sítě potravinové alergie a anafylaxe je mléko jedním z nejběžnějších alergenů pro děti mladší tří let. Většina kojenců, kteří jsou alergičtí na mléko, vykazuje příznaky brzy, během prvního roku a mnoho z nich vyrůstá. Alergie mléka se liší od intolerance laktózy, alergie zahrnuje reakci imunitního systému dítěte, zatímco intolerance zahrnuje trávicí systém. Vyrážka je jedním z možných indikací, že vaše dítě je alergické na mléko.

Typy výskytu alergie na mléko

Mnoho různých typů vyrážky by mohlo naznačovat, že vaše dítě je alergické na mléko. Jakákoli alergická reakce na jídlo může vašemu dítěti vyrážet. Některé z běžných typů vyrážky způsobené alergiemi na mléko jsou akné, kopřivka a ekzém, které se mohou objevit na jakékoli části těla vašeho dítěte. Vyrážky způsobené alergií na mléko mohou být také soustředěny kolem úst vašeho dítěte. Alergie mléka může také způsobit vyrážku červeného kroužku kolem konečníku vašeho dítěte, často doprovázeného vyrážkou plenky.

Rozlišující mléčné vyrážky od ostatních

Vyrážka z alergie na mléko se obvykle objeví krátce poté, co je vaše dítě vystaveno mléčnému stavu, často během několika hodin. Pokud má vaše dítě alergickou reakci, bude mít často jiné příznaky, jako je průjem, zvracení, výtok z nosu, podrážděnost, potíže s dýcháním a otoky. Pokud je vaše dítě kojené a alergické na kravské mléko v mateřském mléce, pravděpodobně bude mít reakci během 2 až 24 hodin po vystavení matky mléčné výrobě.

Léčba

Nejlepší způsob, jak léčit vyrážku z alergie na mléko, je vyloučení expozice dítěte mléčné výrobě. Můžete to udělat s eliminační dietou, ve které odstraníte všechny zdroje mléčných výrobků z dietní výživy dítěte. Odstraňte mléčné výrobky z kojenecké výživy nejméně dva až tři týdny a sledujte, zda se příznaky zlepšují. Pokud dojčíte a máte podezření, že vyrážka je způsobena bílkovinou krávy v mateřském mléce, může trvat až čtyři týdny, než se všechny mléčné výrobky dostanou z vašeho kojeneckého systému a symptomy úplně zmizí.

Jiné běžné vyrážky u kojenců

Pokud odstranění všech mléčných výrobků z kojenecké výživy nevyjasní vyrážku, zvažte další příčiny vyrážky vašeho dítěte. Jiné běžné typy vyrážky u kojenců zahrnují kontaktní vyrážku, kvasinkou a impetigo. Pokud vyrážka dítěte vypadá jako alergická reakce, ale odstranění mléka nevede k jeho zlepšení, pak považujte za příčinu další možné potravinové alergie.