Žlučník očistí grapefruitovou šťávou

Čištění žlučníku je způsob, jak odstranit žlučové kameny jedením nebo pitím kombinace olivového oleje, bylin a ovocné šťávy po dobu několika hodin, aby se rozpustil nebo rozpadl žlučové kameny, poznámky MayoClinic.com. Grapefruitová šťáva je ideální pro čištění žlučníku, protože obsahuje limonoid, látku, která rozpouští žlučové kameny, vysvětluje Drugs.com. Grapefruitová šťáva také zvyšuje vylučování vápníku stejně jako pomerančový a jablečný džus. To může v budoucnosti zabránit tvorbě žlučových kamenů.

Žlučové kameny

Žlučové kameny jsou malé, skalní látky, které rostou ve vašem žlučníku, říká Národní informační systém pro léčení chorobných chorob. Žlučové kameny se vyvíjejí, když žluč uložená ve žlučníku vytvrdí. Žluč je tvořen játry, ale je uložen ve vašem žlučníku. Vaše tělo používá žluči k rozpuštění tuku. Žlučové kameny nejsou okamžitě smrtelné a často se mohou vyskytnout bez příznaků, konstatuje Maryland Medical Center. Příznaky žlučového kamene zahrnují nevolnost, ztrátu chuti k jídlu a bolest, která se obvykle nachází v horní pravé břišní oblasti. Bolest se objevuje, když žlučové kameny zablokují průchod žlučníku, čímž brání žluči, aby volně procházel.

Grapefruitová šťáva a žlučník vyčistěte

Užívání 8 oz. Grapefruitového džusu třikrát denně vám pomůže snížit váhu během 12 týdnů, poznámky Drugs.com. Budete muset překročit toto množství a pít častěji při čištění žlučníku. Neexistuje standardní množství nebo frekvence pro grapefruitovou šťávu používanou tímto způsobem, poznámky MayoClinic.com. Čištění žlučníku způsobuje nevolnost, zvracení, průjem a bolesti břicha u některých lidí a bylinky zahrnuté do léčby představují nejisté stupně rizika. Poraďte se s lékařem, než se pokusíte očištění žlučníku tímto způsobem.

Výhody grapefruitového džusu

Grapefruitová šťáva je pro vás zdravá. Limonoidy v grapefruitu zhoršují vývoj nádorů, protože podporují tvorbu detoxikačního enzymu nazývaného glutathion-S-transferáza, poznámky Drugs.com. Grapefruitová šťáva také snižuje hladinu cholesterolu a snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Grapefruit také obsahuje flavonoid nazvaný naringenin, látka, která opravuje poškozenou DNA v buňkách rakoviny prostaty. Grapefruit obsahuje antioxidanty, které pomáhají snížit riziko rozvoje rakoviny.

Další léčba žlučníku

Některé běžné způsoby léčby žlučových kamenů zahrnují léky, které je rozpouštějí, jako je perorální žlučová kyselina, methyl-terc-butylether a monooctanoin, říká Maryland Medical Center. Orální žlučová kyselina rozpouští žlučové kameny s průměrem menším než 15 mm a úspěšná u 40% pacientů. Methyl terc-butylether a monooctanoin se infusují do žlučovodu nebo žlučníku k rozpuštění žlučových kamenů. Litotripsie je metoda, která zahrnuje použití šokových vln k zničení žlučových kamenů. Chirurgie je další metoda, která se používá k odstranění žlučových kamenů.