Zelené smoothies pro kyselý reflux

Kyselý reflux je stav, který způsobuje, že do žaludku dochází k záchvatům žaludečních kyselin a nedotovaných potravin, což způsobuje spalující bolest v dolní části hrudníku doprovázenou nadýmáním, pálením, kašláním, chrápáváním a jinými bolestivými příznaky, které působí trávení. Konvenční léčba zahrnuje celou řadu léků, a to jak na předpis, tak na předpis, avšak existuje mnoho alternativních metod léčby a prevence refluxu kyseliny. Tato léčba se pohybuje od potravin a nápojů, homeopatických léků, bylin a akupunktury.

Kyselé refluxní příčiny

Kyselinový reflux je nejčastěji způsoben přejídáváním a konzumací tvrdých potravin, jako jsou rychlé občerstvení těžce naložené trans-tuky. Přejídání přináší příliš velký tlak na dolní pažerákový svěrač, což umožňuje, aby jídlo refluxovalo do pažeráku. Hiatální kýla může také způsobit kyselý reflux, kde žaludeční trávení zálohuje do jícnu. U hiatální kýly může horní část vašeho žaludku přesahovat přes membránu a dovolit kyselinám zálohovat. Dalšími příčinami tohoto stavu jsou těhotenství nebo nadváha, které zvyšují tlak v břišní dutině.

Výroba kyseliny a pH rovnováhy

V některých případech je kyselý reflux způsoben nerovnováhou pH ve vašem žaludku podle “Zázraku pH”. Zdravé trávení umožňuje určité množství kyselých a trávicích enzymů rozkládat potraviny ve vašem žaludku. Jídlo je rozloženo a pohybuje se ve vašem systému, slinivka uvolňuje bikarbonát, aby neutralizoval kyseliny a vytvořil alkalické prostředí pro další trávení.Pokud je rovnováha trávicích chemikálií špatná, kyselý reflux může mít za následek, podle výživy Theodore Baroody, ND , Ve své knize “Alkalize or Die”. Dodává, že pití nebo konzumace alkalických potravin, jako je zelená zelenina, může pomoci obnovit rovnováhu pH a zabránit refluxu.

Zelené Smoothies

Zelené smoothies jsou vyráběny se zeleninou, ale nemusí se vyrábět výhradně se zeleninou a nemusíte ochucovat. Zelené smoothies, které pomáhají kontrolovat kyselý reflux, obvykle obsahují listovou zelenou zeleninu, jako je špenát, kale, zeler a zelenina a zelená řepa, říká Baroody. Vyhněte se použití zeleniny, jako jsou hořčice zelené, protože jsou často kořeněné a velmi silné ochutnávky, které mohou zhoršit kyselý reflux.

Další přísady v zelené Smoothies

Spolu s listovou zelenou zeleninou můžete zahrnout i jinou zeleninu, jako je mrkev, řepa a zelená fazole, spolu s alkalickým ovocem, jako jsou jahody, borůvky a maliny. Zvažte přidání banánů, manga, hrušek, třešní, hroznů nebo švestek, které doplní chuť vašeho zeleného smoothie.

Jogurt je tradiční základnou pro mnoho smoothies a dělá výbornou základnu pro zelenou smoothie, pokud jste schopni strávit mléčné výrobky. Používáte-li jogurt v lahvičce, vyberte si takový, který má živé, aktivní kultury pro přidání probiotik do vašeho systému. Jedná se o “přátelské” bakterie, které podporují zdravé střevo. Webová stránka Jackson Siegelbaum Gastroenterology doporučuje jogurt bez tuku nebo s nízkým obsahem tuku, ale může být použit i silnější řecký jogurt. Probiotika také pomáhají vytvářet v žaludku prostředí, které vytváří alkalické látky, aby se zabránilo kyselému refluxu.

Oslaďte zelený smoothie surovým organickým medem. Celý med obsahuje množství enzymů, které pomáhají podporovat zdravé trávení a uklidňují obložení žaludku a jícnu, uvádí Felicia Drury Klimentová ve své knize “The Acid Alkaline Balance”. Honey přispívá k vytvoření alkalického formování a pomáhá předcházet kyselému refluxu.

Příkladem receptury zeleného smoothie může být 1/2 hlava každé kala a špenát přidaný do 1 manga, 1 jablka, 1 šálek čerstvých jahod, 1 šálek jogurtu a med dle chuti. Kombinujte všechny ingredience v mixéru s několika kostkami ledu, aby se zesílily. Tento recept dělá dvě až tři vysoké sklenice zelených smoothie.

Jogurt

Miláček

Zelený Smoothie recept