Zelená stolička v kojeneckém a kojícím miminko

Křesla kojeneckého dítěte se denně mění podle barvy, konzistence a frekvence. Jasně zelená stolička v těhotenském dítěti je dobře v rámci toho, co je považováno za normální pro kojence a často je výsledkem dietních příčin. Zelená stolice v kojeném kojeném dítěti je zřídka příčinou lékařského znepokojení a obvykle nevyžaduje žádnou lékařskou péči.

Dietní příčiny

Krmení dětských potravin obsahujících potravinářské barvivo a další chemické přísady do potravin, jako je například pedialyte, nealkoholické nápoje, želatina nebo ledové oříšky, je běžnou příčinou zelené stolice, vysvětluje internetové stránky St. Louis Children’s Hospital. Používání odstraňovačů bolesti s hroznovými příchutěmi ke snížení příznaků zubů v dítěti je další příčinou zelené stolice. Železné doplňky a kojenecké vitamínové kapky jsou další častou příčinou zelené stolice u kojených dětí. Pokud vaše dítě nedávno začalo jíst zelenou zeleninu, jako je hrach nebo zelené fazole, je to další příčina zelených stoliček.

Lékařské příčiny

Co jíte, ovlivňuje vzhled a četnost stolice vašeho kojeného dítěte, zvláště pokud vaše dítě má alergii na jídlo, které konzumujete. Kojené matky, které konzumují kravské mléko nebo jiné mléčné výrobky, přenášejí do mateřského mléka bílkoviny z kravského mléka, což někdy způsobuje alergickou reakci u dítěte, což vede k zelené stolici. Dývání často zvyšuje množství slin, které vaše dítě produkuje a spolkne, což vede k zelené a uvolněné stolici. Žluč ve stolici, běžný v případě, že děti mají průjem kvůli virové infekci, často způsobují zelené pohyby střev. Zřídka nevyváženost mléka a mléka vede ke vzniku zelených stolice u kojenců.

Léčba

Nemusíte přestat kojit, pokud stolička vašeho dítěte změní na zelenou. Pokud máte podezření, že vaše dítě trpí potravinovou alergií na něco ve vaší stravě, pracujte se svým lékařem nebo pediatrem, abyste potravinu vyloučili po jednom, abyste zjistili problémové potraviny. Pokud má vaše dítě zelenou barvu, nabídněte jí poklidné potraviny, jako jsou zmrzlé banány nebo domácí ledové lusky s jogurtem, aby nasávaly nebo kousaly, jakmile se její stolice navrátily na obvyklou frekvenci a pokračovat v kojení na požádání.

Prevence

Zelená stolice vzniklé průjemem obvykle vyvstanou, jakmile hnací průjmy skončí, i když vaše dítě může potřebovat další tekutiny, jako je čirý roztok elektrolytu nebo častější ošetřování, aby se zabránilo dehydrataci. Přepněte na prostředek na odstranění bolesti bez barviv, který ulehčí příznaky zubů vašeho dítěte, pokud je zelená barva stolice, která je výsledkem potravinářských barviv, obtěžující. V případě nevyváženosti mléka a mléka vymažte své mléko z každého prsu po dobu jedné nebo dvou minut a poté zahoďte své dítě, protože to odstraní část přebytečného mléka nebo pracujte s konzultantem laktace k vyřešení problému.