Zdravotní skutečnosti na hovězí trhavině

Ačkoli hovězí trhavý má nízký obsah sacharidů a poskytuje některé základní minerály, není to obzvláště zdravá svačina kvůli vysokému obsahu tuku a sodíku. Jerky, stejně jako jiné zpracované maso, může také zvýšit vaše riziko pro určité zdravotní podmínky. Ačkoli to může být chválen jako dobrý zdroj bílkovin, to nemusí být nejzdravější svačinu k dosažení.

Jednotka hovězího jerky obsahuje 115 kalorií, 9,3 gramů bílkovin, 3,1 gramů uhlohydrátů a 7,2 gramů tuku, včetně 3 gramů nasycených tuků. Jedná se o 11 procent denní hodnoty pro tuky a 15 procent DV pro nasycené tuky. Nasycený tuk může zvýšit vaše riziko vysokého cholesterolu a srdečních chorob.

Každá porce hovězího kýta obsahuje 11 procent DV pro fosfor, 15 procent DV pro zinek a 24 procent DV pro sodík, stejně jako malé množství mnoha dalších vitamínů a minerálů. Fosfor je nezbytný pro vytváření silných kostí a DNA a potřebujete zinek, abyste udrželi imunitní systém zdravý a hojili rány. Vysoký obsah sodíku v hrudníku může přispět ke zvýšenému riziku vysokého krevního tlaku a srdečních chorob, zejména pokud také konzumujete mnoho dalších potravin s vysokým obsahem sodíku.

Zpracované maso patří mezi nejméně zdravé druhy masa. Konzumace zpracovaného masa může zvýšit vaše riziko rakoviny tlustého střeva a plic, podle studie publikované v létě “PLOS Medicine” v prosinci 2007. Tento typ masa může zvýšit vaše riziko onemocnění srdce a cukrovky podle další studie zveřejněné v prosinci 2012 V “Aktuální přehledy aterosklerózy.

Hovězí trhavka, která není vyrobena správně, může způsobit otravu potravinami. Maso musí být vyhříváno na bezpečné teplotě 160 nebo 165 stupňů Fahrenheita a potom musí být udržováno při teplotě alespoň 130 stupňů během procesu sušení. Jinak mohou bakterie, jako je E. coli a salmonella, přežít proces dehydratace, jak uvádí Ministerstvo zemědělství USA. Komerčně vyráběné trháky se vyrábějí podle příslušných pokynů a považují se za bezpečné.

Obsah Macronutrientu

Obsah mikroživin

Potenciální účinky na zdraví

Problémy s bezpečností potravin