Zdraví přínosu pomerančového pekoe čaje

Typ černých čajů, pomerančový pekoe označuje vysokou kvalitu čaje, ne její chuť. Listy rostliny Camellia sinensis se sklízejí a fermentují, což vede k černé barvě čaje. Tři stupně černého čaje jsou oranžové pekoe, pekoe a souchong. Protože je to jen typ černých čajů, pomerančový pekoe obsahuje stejné obecné zdravotní výhody, které poskytují všechny černé čaje.

Antioxidační síla

Jako černý čaj obsahuje pomerančové pekoe důležité antioxidanty. Antioxidant je silná látka, která chrání vaše tělo před volnými radikály, které jsou nestabilní molekuly, které mohou poškodit buňky. Článek publikovaný v časopise International Journal of Food Sciences and Nutrition v květnu 2000 poznamenal, že černý čaj je bohatý na sloučeniny nazývané flavonoidy. Tyto flavonoidy nebo pigmenty obsahují antioxidační vlastnosti, které snižují riziko onemocnění srdce a rakoviny.

Snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění

Výkonné látky nazvané polyfenoly a flavonoidy, které se nacházejí v černém čaji, jako je pomerančový pekoe, jsou spojeny se sníženým rizikem úmrtí v důsledku kardiovaskulárních onemocnění, uvádí Harvardská škola veřejného zdraví. Článek publikovaný v časopise The Cochrane Database of Systematic Reviews v červnu 2013 poznamenal, že existuje stále více důkazů, že černý čaj pomáhá snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Studie zjistily, že černý čaj významně snižuje škodlivý cholesterol lipoproteinů s nízkou hustotou a krevní tlak.

Potenciál prevence rakoviny

Rakovina je druhou příčinou srdečních onemocnění jako příčinou úmrtí ve Spojených státech – podle amerického Cancer Society je téměř 1 z každých čtyř úmrtí. Protože je to černý čaj, pomerančový pekoe může pomoci chránit před rakovinou. Článek publikovaný v “In Vivo” v březnu 2012 poznamenal, že studie ukazují, že kombinovaná aktivita polyfenolů bojujících proti rakovině v černých čajích zpomaluje šíření rakovinných buněk a naznačuje, že extrakt černého čaje může působit jako účinná prevence rakoviny.

Antimikrobiální vlastnosti

Konzumace pomerančového pekoeho černého čaje může pomoci při boji s nezdravými bakteriemi. Pitný černý čaj zpomaluje růst škodlivých perorálních bakterií, což pomáhá předcházet ústním infekcím, jako je strep throat a dentální dutiny, podle Pacific College of Oriental Medicine. Článek publikovaný v časopise Indian Journal of Medical Research v červenci 2005 poznamenal, že čajové listy jsou známé pro svou antibakteriální aktivitu proti mnoha mikroorganismům. Tato studie ukázala, že černý čaj je účinný při zpomalení růstu některých nebezpečných bakterií.