Zdravější výživné tyčinky

Díky jejich přenosnosti a pohodlí jsou výživné tyčinky často prospěšné pro dieters a pro zdraví. S tolika typy pruhů, které přebírají regály, může být obtížné zjistit, který z nich je pro vás to pravé. Výrobci často dělají zveličené zdravotní tvrzení a sliby, že si vybírají svou značku, ale výběr nejzdravějšího výživného baru vyžaduje vyšetření štítku.

Věnujte pozornost přísadám

Některé výživové tyčinky jsou nabité chemickými látkami a umělými přísadami, které mohou baru vkusit dobře, ale zabránit tomu, aby byly pro vás dobré. Clevelandská klinika doporučuje vyhnout se výživovým barům se složkami, které nerozpoznáte nebo neumíte vyslovovat, místo toho si vyberte tyčinky, které jsou vyrobeny z přírodních složek, jako jsou ořechy a sušené ovoce. Obecně platí, že čím méně přísad má bar, tím lépe.

Počkejte své kalorie

Počet kalorií výživných prutů se značně liší. Některé tyčinky jsou určeny k výměně jídla, zatímco jiné jsou určeny k občerstvení. Pokud používáte lištu nahradit jídlo, podívejte se na tu, která obsahuje nejméně 300 kalorií a 10 gramů bílkovin. Pokud chcete, aby vás bar držel mezi jídly, vyhledejte ten, který má 100 až 200 kalorií.

Vyjděte obsah vlákna

Jednou z mnoha výhod vlákniny je to, že vám pomáhá udržet plné. Vlákno absorbuje vodu, takže se doslova rozšiřuje v trávicím traktu a naplní váš žaludek. Vláknina také trvá delší dobu než ostatní živiny, takže zůstává ve vašem systému déle. Vyberte lištu, která obsahuje alespoň 2 až 3 gramy vlákniny.

Zaměřte se na tuky a cukr

Tyčinky mohou sloužit jako rychlý zdroj bílkovin a vlákniny, ale pokud si nejste opatrní, můžete snadno zabalit tuk tuku a cukru. Nepoužívejte tyčinky, které obsahují přidané cukry, jako je odpařená třtinová šťáva, med, melasa nebo kukuřičný sirup. Tyto přidané cukry nejen zvyšují kalorie, ale přispívají k systémovému zánětu – rizikovému faktoru pro srdeční onemocnění, cukrovku a artritidu. Pro výměnu jídla zvolte bar s maximálně 4 gramy přidaného cukru a 4 gramy nasyceného tuku. Pokud je váš bar snack, rozhodněte se pro ten, který obsahuje méně než 2 gramy přidaného cukru a 2 gramy nasyceného tuku.