Zdravé způsoby vaření kuřat

Američané jedí více kuřat než kdykoli předtím. Americký americký masový institut konzumuje více než 85 liber kuřecího masa každoročně ve srovnání s 40 liber za osobu v roce 1970. Kuře obsahují méně tuku, nasycených tuků a cholesterolu na porce než červené maso, jako je hovězí a vepřové maso. Studie z roku 2012 v “Archivu interního lékařství” stanovila, že výměna jedné porce červeného masa za drůbež jako kuře může snížit riziko úmrtí na srdeční onemocnění až o 19 procent. Maximalizujte příznivé účinky kuřat na zdraví pomocí zdravé, nízkotučné a nízkokalorické metody vaření.

Použijte gril

Správně, grilované kuře je nejen zdravé, ale také jemné a aromatické. Steak Raichlen říká Bon Appetit, že klíčem k grilování jakéhokoli kusu kuřecího masa, od vykostěných prsou až po kosti na stehnech nebo stehnech, je nejprve marinovat maso a pak použít metodu nepřímého grilování s víkem grilu na místě. Vždy grilujte kuře, dokud vnitřní teplota nedosáhne 165 stupňů Fahrenheita a nechte hotové maso odpočívat několik minut před podáním. Podáváme grilované kuře s grilovanou zeleninou.

Pečeme v troubě

Marion Nestleová, profesor a odborník na výživu v New Yorské univerzitě, říká, že pečení by mělo být nejlepším seznamem zdravých způsobů vaření kuřat. Nestlé doporučuje, aby se kuřecím kouskám olivovým olejem a ochucovaly je na všech stranách výběrem bylin nebo kořením a pečením masa 350 stupňů Fahrenheita obklopeného zeleninou, jako jsou brambory nebo mrkev, česneku nebo plátky citronu. Pro nejmenší množství tuku na porci odstraňte a vyhoďte kůži na každém kusu kuřete před pečením.

Poach v kapalině

Chovající kuřata nevyžaduje žádný přidaný tuk a dodává maso, které může být podáváno tak, jak je, nebo nakrájené a použité později v salátech, kastrolách, sendvičích a těstovinách. Jakýkoliv výsek kuřecího masa může být vyčerpán, ale editor Kitchn receptů Emma Christensen doporučuje použití vykostěných nebo vykostěných kuřecích prsů s odstraněnou pokožkou pro nejméně kalorií a nejobvyklejší. Dovejte kuře ve velkém hrnečku a zakryjte ho vodou, vínem, vývarem nebo kombinací. V případě potřeby přidávejte látky zvyšující chuť, jako je česnek, cibule, křoviny čerstvých bylin, sůl nebo pepř, a přeneste tekutinu do varu. Snižte teplo tak, aby směs byla na dusíku a vařte po dobu 10 až 15 minut, nebo dokud není vnitřní teplota 165 stupňů Fahrenheita.

Zlomte páru

Stejně jako pytláctví, kuřata v páře nevyžadují žádný další tuk. Při této metodě je kuře umístěno výše, nikoliv ve vařící kapalině, v krytém zásobníku, který obsahuje parní vložku nebo komerčně dostupný parník. Může být použita jakákoli kapalina, včetně vody, vývaru, džusu nebo vína. Přidejte zeleninu, koření nebo bylinky, jako je cibule, mrkev, česnek nebo rozmarýn, do kapaliny pro vařené kuřecí maso, které má extra chuť, nebo marinujte kuře před vařením. Kuřata nakrájejte v jediné, nepřeplněné vrstvě po dobu přibližně 8 až 10 minut nebo dokud není maso hotové. Skočte tekutinou, aby sloužila s masem nebo ji uložte pro jiné použití.