Zdravá snídaně klobása

Také známý jako země klobása, snídaně klobása je obvykle vyrobena z čerstvého vepřového masa. Podáváme v patách nebo v linkách, klobása je často lehce ochucená. Tradičně se jednalo o způsob, jak využít “odřezky” nebo zbytky masa, které zůstaly z řeznictví. Chcete-li, aby vaše snídaně klobása zdravá, vyberte s nízkým obsahem tuku, nízké sodné klobásy a změňte způsob vaření.

Tradiční snídaně klobása je vyrobena z mletého vepřového masa, o němž je známo, že má vysoký obsah nasycených tuků. Jedna patty má 88 kalorií na porci, 5 gramů bílkovin a 7,4 gramů celkového tuku. Zatímco většina tuku je nenasycená, jediná porce ještě obsahuje více než 2 gramy nasycených tuků a 23 miligramů cholesterolu. Doporučení od American Heart Association je 11 až 13 gramů nasycených tuků denně pro ty, kteří jsou na stravě o hmotnosti 2 000 kalorií denně. Doporučená horní hranice cholesterolu je 300 miligramů denně. Zatímco jediný patty má poměrně malé procento doporučeného příjmu nasycených tuků a cholesterolu, stále poskytuje vysoké procento vzhledem k jeho malé velikosti porce. Je to jen 4% denního limitu kalorií, ale zabírá 18 procent denních povolených nasycených tuků.

Zatímco netradiční, rajská klobása z krůt je zdravější než vepřové, protože obsahuje méně kalorií a tuku na porci. Jediná porce turecké klobásy, vážící se asi stejně jako jediné vepřové nápěvy, má pouze 56 kalorií na porci. Obsahuje také více bílkovin a méně tuku. Podává 6,8 gramů bílkovin a málo pod 3 gramy celkového tuku. Stejně jako v případě vepřové klobásy, většina tuku je nenasycený tuk, ale na porci je výrazně méně nasycených tuků, a to pod 0,7 gramu na porci. Jediná porce má také 26 miligramů cholesterolu. Dieta s vysokým obsahem cholesterolu a nasycených tuků zvyšuje vaše šance na rozvoj srdečních onemocnění a mrtvice.

Vytváření vlastního snídaňového uzenku je jednoduché, zejména proto, že mleté ​​maso se snadno nachází v obchodech s potravinami. Vyberte si buď vepřové maso nebo zemní krůtí maso a míchat ho s tradičními kořeními – fenikelem, česnekem, pepřem a oreganem – abyste si vyrobili cenově dostupnou a zdravější snídani. Jediná porce vepřového masa, vážící přibližně stejnou dávku jako např. Rajčatová nebo vepřová klobása, má méně kalorií, tuků a cholesterolu a více bílkovin na porci než vepřové rafinované klobásy. Zemní krůtí mléko, zejména nízkotučné zemské krůty, je dokonce ještě méně kalorií, tuků a cholesterolu, zatímco je stále dobrým zdrojem bílkovin.

Chcete-li dále udržet zdravou snídani salámí, změňte způsob vaření, abyste snížili množství přidaného tuku. Namísto pálení pánve si pečlivě pečte, abyste snížili množství přidaného tuku. Při pečení položte pečivo na stojan tak, aby nadbytečný tuk odkapával. Snídaňová klobása, podobně jako ostatní zpracované maso, je často vysoká ve formě sodíku, přičemž vepřová klobása obsahuje 220 miligramů na porci a klobása s 190 mililitry na porci. Při výrobě vlastních omáček můžete omezit množství přidané soli, místo toho zvýšit chuť s více kořením a delší marinovací čas. American Heart Association doporučuje, aby většina Američanů omezila příjem sodíku na 1 500 miligramů, zvláště pokud máte vysoký krevní tlak nebo máte riziko srdečního onemocnění.

Vepřová snídaně klobása

Turecká snídaně klobása

Vytvořte si vlastní

Metoda vaření a sodík