Vaření papriky a cibule v mikrovlnné troubě

Bell papriky a cibule jsou běžně používané přísady v mnoha receptech, a když je přidán celer, to je odkazoval se na jako mirepoix, opora klasické francouzské vaření. Vaření papriky a cibule v mikrovlnné troubě dopředu je přínosné pro mnoho lidí, ať už jste právě z hořáků na sporáku kvůli velkému jídlu nebo nemáte čas dělat všechny přípravné práce před každým jídlem.

Příprava

Než budete moci v mikrovlnné troubě vařit papriku a cibuli, musíte je připravit k vaření. Upejte papriky pod studenou vodou z kohoutku a jemně je protřete prsty, abyste odstranili přebytečnou nečistotu. Odstraňte horní část dříku papriky a vyhoďte ji. Odstraňte bílé žebra na vnitřní straně papriky a nakrájejte je na pásy o tloušťce přibližně 1/4 palce. Pro přípravu cibule odstraňte horní a spodní část ostrým nožem a oloupeme kůži a první vrstvu cibule. Nakrájejte cibuli na plátky o tloušťce přibližně 1/4 palce.

Papriky a cibule podávané parou

Parní papriky a cibule jsou jednoduchý a rychlý způsob, jak vyrobit přílohu nebo část teplého salátu pro zdravé jídlo. Chcete-li je parovat, umístěte cibuli a papriku do pečicí nádoby dostatečně velké, abyste je snadno drželi a přidali asi 1/8 šálku čisté vody nebo kuřecího nebo zeleninového materiálu nebo vývaru. Obal nádobu zakryjte plastovým obalem, který je bezpečný v mikrovlnné troubě, a v plastovém obalu poklepete několik otvorů s vidličkami, aby se pára mohla uniknout. Mikrovlnné papriky a cibule po dobu pěti až šesti minut, míchání papriky a cibule asi v polovině doby vaření.

Vaření na recepty

Pokud jste mikrovlny papriky a cibule na recepty, jako je těstovinová omáčka nebo masové pokrmy, můžete použít hustší kapalinu nebo olej na ochucení papriky namísto použití čisté vody nebo vývaru. Můžete například použít 1/8 šálku rajčatové omáčky pro recepty na těstovinové omáčky. Chcete-li použít olej na nádobí, jako je kuřecí maso, ryby nebo maso, použijte k vaření papriky a cibule trochu méně než 1/8 šálku olivového oleje.

Uložení vařených papriků a cibule

Vařené papriky jsou vhodné pro zaneprázdněné kuchaře, kteří nemají vždy čas dělat všechny přípravné práce před každým jídlem, zvláště pokud krmíte velkou rodinu nebo skupinu každý den. Mikrovlnné papriky a cibule mohou být uchovávány v hermeticky uzavřené nádobě v chladničce po dobu asi 72 hodin před jejich vyřazením. Po 72 hodinách se zelenina začne změkčit na nežádoucí strukturu a začnou se na ni tvořit nezdravé bakterie.