Tváře cvičení vypadat mladší

Facelift může obnovit mladistvý vzhled vašeho pleti, ale není to levné – a navíc se stává, že budete potřebovat čas, abyste se zotavili poté, co jste se dostali pod nůž. Pokud byste radši předali operaci, můžete udělat několik cvičení na obličej, aby vaše pokožka vypadala tónovaně. Tato cvičení, nazývaná také tvářová jóga, mohou pomoci ulehčit jemné linie a utažení pokožky.

Účinnost obličejových cvičení

Zastánci cvičení na obličeji říkají, že cvičení dělají jejich kůži vypadat mladší, ale neexistují žádné důkazy, které by takové cvičení nabízely protinádorové přínosy. Podle Dr. Francis Papay z Clevelandské kliniky mohou cvičení, které působí na krční svaly, zpřísnit kůži v této oblasti a podél čelisti. Navrhuje také, že silně používané svaly na tváři mohou skutečně způsobit vrásky, ne se jim zbavit. Jiní odborníci, např. Klinický asistent profesor dermatologie Dr. Patricia Farrisová, říkají, že cvičení nemusí mít žádný účinek vůbec.

Oční a lícní cvičení

Pokud máte váhavé, nafouknuté oči, vrány nohou nebo ošumělé oční víčka, udělejte cvičení s názvem “V.” Umístěte jeden ukazováček na vnější roh každého obočí, poté umístěte střední prsty do vnitřního rohu obočí a vytvořte tvar “V”. Posuňte oči nahoru, takže se díváte na strop, a pak na několik vteřin. Opakujte šestkrát a poté stisknutím očí zavřete 10 sekund. Pokud máte obavy z prohýbání tváří, vytvořte tvar “O” s ústy tak, aby vaše rty zakryly zuby. Usmívejte se, když držíte tuto pozici a uvolněte ústa. Opakujte šestkrát.