Techniku ​​dýchání ve vysoké nadmořské výšce

Vysoká nadmořská výška přináší s sebou krásnou scenérii a to, co se cítí jako tenčí vzduch. Můžete být na dovolené ve vysoké nadmořské výšce, nebo se zúčastnit horolezectví nebo pěší turistiky a zjistíte, že se snažíte o dech. Vaše tělo zvyšuje míru dýchání ve snaze přivést více kyslíku. Můžete provádět několik dýchacích technik pro práci s plícemi a ne proti nim.

V “cvičení do tenkého vzduchu” Karp naznačuje, že důvod, proč máte potíže s dýcháním ve vysokých nadmořských výškách, je to, že barometrický tlak klesá, když stoupáte. To vede k tomu, že méně kyslíku vstupuje do plic, když dýcháte. Hladina kyslíku ve vzduchu se nemění. Vzduch obsahuje 20,93 procent kyslíku bez ohledu na to, kde stojíte na zemi. Je to barometrický tlak, který způsobuje změnu, jak kyslík vstupuje do vašeho těla.

Jedním ze způsobů, jak kompenzovat snížený příjem kyslíku ve vysokých nadmořských výškách, je zpomalit rychlost dýchání, ale zvýšit hloubku dechů. Namísto rychlého, hlubokého dýchání a pouze v plicích dýchat pomalu, hluboko a vdechovat, dokud se váš žaludek nezvětší. Jak se vaše aktivita zvyšuje a rychlost vašeho dýchání zvyšuje frekvenci dechů, ale nechte inhalaci hluboké a koncentrované.

Technika, jak zvýšit množství oxidu uhličitého, jak vydechujete, je pečovat o rty a vydechovat. V “Deseti neléčivých způsobech, jak se vyrovnat s nadmořskou výškou”, C.W. Shurman píše, že tato technika může umožnit snadnější výměnu kyslíku v plicích. Shurman také naznačuje zpomalení vašeho tempa ve snaze zpomalit vaše dýchání na úroveň, která vám umožní pokračovat ve vašem cvičení s konzistencí místo toho, abyste přestali dýchat. Cílem je vyhnout se přetížení.

Pokud soutěžíte ve vysokých nadmořských výškách, IDEA Fitness Journal doporučuje trénink v požadované nadmořské výšce dva týdny před vaší událostí. Pokud to není možné, měli byste se pokusit přijít co nejblíže ke dni události. Odpověď vašeho těla na nadmořskou výšku má největší vliv na váš výkon po 10 až 14 dnech v nadmořské výšce.

Kyslík

Hluboké dýchání

Tlakové dýchání

Čas