Slunce vydává vitamíny?

Trochu slunce bylo připočítáno s přínosy pro zdraví stejně jako uvolnění deprese k poskytování potřebných vitamínů do těla. Ačkoli slunce má mnoho výhod pro lidi, zdraví a jinak, nevydává vitamíny. Nicméně sluneční světlo začne v těle syntézu, která jí umožňuje vyrábět svůj vlastní vitamin D, říká Julie Connerová, výživová a majitelka Healthy Weighs, výživového a wellness centra v Brookfieldu, Connecticut.

Výhody vitaminu D

Vitamin D je živina rozpustná v tucích, což znamená, že vyžaduje přítomnost nějakého tuku, který má být vstřebáván do střevního traktu. Vitamin posiluje kosti, pomáhá předcházet osteoporóze, odstraňuje srdeční onemocnění a opět poskytuje ochranu proti rakovině prsu, tlustého střeva a prostaty, jak uvádí zpráva USA a Světová zpráva. Nedostatek vitaminu D může vést k bolesti kostí a nemocem u dětí, včetně rahity a astmatu. Podle Vitamin D Council se vitamin tvoří v těle, když sluneční světlo o správné vlnové délce zasáhne exponovanou pokožku a vytvoří chemickou reakci s tuky uloženými v játrech.

Opalovací krém

Ačkoli slunce poskytuje výhody při pomoci při syntéze vitaminu D a je nabízeno k boji proti depresi a sezónním afektivním poruchám, představuje také riziko, jako je spálenina sluncem a rakovina kůže. Noste opalovací krém s SPF 45 nebo vyšším, poradil Conner. Nebojte se, že opalovací krém vás znemožní získat výhody slunečního světla. Většina pleťových látek blokuje paprsky UVA, ale ne UVB paprsky, které pomáhají tělu syntetizovat vitamín D. UVB paprsky však představují riziko spáleniny, a proto je lepší nechat strávit více než doporučený čas na slunci.

Omezená expozice

Patnáct minut dvakrát týdně stačí k syntéze vitaminu D. A vy nemusíte ležet v plavkách. Užijte si ranní procházku kolem vašeho okolí s tváří, rukama a rukama vystavenými. Tělo je schopno syntetizovat živinu velmi rychle, což znamená, že může udělat mnohem více, než je doporučená denní dávka 5 mikrogramů nebo 200 mezinárodních jednotek denně za dobu potřebnou k procházce kolem bloku.

Jiné zdroje vitaminu D

Nebojte se, jestli se nemůžete dostat na slunce pravidelně nebo pokud je vaše expozice v zimě omezená. Vitamin D lze nalézt ve většině denních vitamínů, stejně jako v obohacených mléčných výrobcích z mléka na jogurty a některých ryb, jako je tuňák a losos, říká Conner. Lidé, kteří žijí v dalekých severních nebo jižních zeměpisných šířkách, budou muset v zimě dostat svůj vitamin D z jiných zdrojů než slunce, protože UVB paprsky neprostupují dostatečně daleko v tomto roce.

Nezapomeňte

Moderování je klíčem a nebudete mít další přínos pro produkci vitamínů tím, že trávíte více než 15 minut doporučených slunečních paprsků. Snažte se nevycházet během nejslunečnější části dne, obvykle mezi 10:00 a 24:00, poradí Conner.