Různých druhů červů u lidí

Pozoruhodná paleta červů může infikovat lidi ve Spojených státech. Tyto červy mohou být kulaté nebo ploché, krátké nebo dlouhé, s přísavkami nebo třemi rty. Stejné druhy červů mohou vyvolat příznaky, které se v žádném případě nevyskytují, nebo mírná únava až těžká onemocnění, záchvaty a smrt v některých případech. Rozdíl mezi požitím vajec a požitím nezralých dospělých – známých jako larvy – je důležitý, protože mohou nastat různé nemoci.

Pinworms

Pinworms, nejvíce obyčejná infekce červů v USA, jsou bílé pálené, kulaté a méně než půl palce na délku. Pinworms mohou žít v lidském tlustém střevě a konečníku. Oni způsobují svědění, když se ženské šnečí v noci vylévá a položí vajíčka kolem řiti. Při přenosu vajec kontaktem s kontaminovanými výkaly nebo s oděvy nebo plochami, které obsahují vejce, se přenáší infekce Pinworm. Zřídka mohou červy infekce ženského reprodukčního traktu nebo jiných míst. Školáci a institucionalizovaní lidé jsou vystaveni většímu riziku vzniku infekce červa.

Tapeworms

Vybavené háčky a přísavky, které se připojují k střevům, mohou tasemnice dosahovat délky 20 stop. Požívání larv v nedopečené vepřové nebo hovězí maso může přenášet tasemnice. Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění hlásí, že střevní tasemnice jsou mnohem častější v jiných zemích než ve Spojených státech. Vše, co je zapotřebí, je jediný pásomník, který však produkuje tisíce vajec.

Vepřové vejce a larvy

S 50 000 vejci na červ, vepřový tasemník rozptýlí vajíčka lidskými výkaly. Vjaté vejce se mohou stát v těle larvy. Larvy napadají svaly a mozky, vytvářejí cysty, které mohou způsobit záchvaty, mrtvici nebo smrt. V USA je každoročně hospitalizováno nejméně 1 000 lidí kvůli cévům v mozku, jak tvrdí CDC. Infekce pásových červů jsou často výsledkem cestování mimo USA nebo vystavení osobám, které žily nebo cestovaly mimo zemi.

Roundworms z Undercooked masa

Podkrmené vepřové maso, drůbež a divoké maso mohou mít larvy drobných žabovců nazývaných Trichinella. Ve střevě se larvy rozrůstají na červy o délce 0,10 palce, které se pak prokrvují krevním řevem, aby se dostaly do svalu. Podle CDC bylo od roku 2008 do roku 2012 hlášeno přibližně 90 lidí v USA s trichinelou. Infekce se liší od toho, že nevykazují žádné příznaky smrti.

Roundworms od psů a koček

Tito červi nedávají přednost lidem, ale lidé se nakazí náhodným požitím vajec z kontaminované půdy. Méně častěji je na vině nedostatečné maso. Dětské hřiště a pískoviště sklízejí vejce a děti jsou vystaveny vyššímu riziku kvůli svým zvyklostem a hygieně. Mnoho Američanů bylo vystaveno, než si to uvědomili. Larvy pronikají do střeva, aby vstoupily do krevního oběhu, což může mít vliv na životně důležité orgány, svaly a oči. Tělo bojuje s larvy a vytváří škody. Nejméně 70 lidí bude podle zprávy CDC slepě každý rok, a většina poškození očí nastane, jakmile larvy už zemřou. Celkově se infekce pohybují od velmi mírných až po velmi závažné.

Přestože v jiných zemích jsou v USA jiné případy jiných červů přenášených půdou – Ascaris, houbovití a bičovití, miliony lidí je v celosvětovém měřítku. Lidské výkaly jako hnojivo a špatná hygienizace přispívají k přenosu. Hookworms jsou dlouhé asi čtvrt centimetrů, s háčky. Ascaris může být dlouhá asi jednu stopu, ale příznaky jsou často mírné. Čepice jsou asi 1,5 palce dlouhé a připevňují se k tlustému střevu pomocí nití.

Ostatní červy přenášené z půdy