Rozdíl mezi kadeřnicí a činky

Na první pohled jsou rozdíly mezi kadeřnicí a činky snadno vidět. Velikost, tvar a barva činky jsou spousta v porovnání s jednou variantou kadeřnice. Ačkoli oba jsou nástroje pro trénink odolnosti, strukturální charakteristiky každého způsobují změnu výcviku. Tyto varianty zahrnují typy cvičení a cvičební techniky, které s nimi můžete dělat.

Dlouhý a krátký

Kruhová tyč je ocel dlouhá 4 stopy. Olympijské kadeřnice mají konce s průměrem 2 palce, aby držely olympijské desky s hmotností. Průměr středu lišty je 1 palcový, aby se snadno vsadil do rukou. Činka je jako mini-činka. Přibližně 8 až 12 palců dlouhá činka má 6-palcový dlouhý kus oceli, který drží při cvičení.

Nosí svou hmotnost

Další rozdíl mezi kadeřníkem a činkou se týká váhy. Olympijský kadeřník váží 18 liber bez přídavku talířů. Hmotnostní desky se přidávají v krocích po 2,5 liber, aby se zvýšilo množství odporu. Činky jsou k dispozici v mnoha stylech. Nastavitelná činka je rukojeť, na kterou posouváte váhy. Rukojeti se pohybují v rozmezí od 1,5 do 7 liber. Jiné typy činky jsou pevné hmotnosti a mohou vážit od 1 libry až 100 liber, obvykle v přírůstcích od 2 do 5 liber.

One-handed Wonder

Křivka se podobá poloplošnému “W.” Vlnitá lišta umožňuje polohu ruky, která je téměř neutrální, avšak pod mírným úhlem, což zvyšuje pohodlí zápěstí. Používáte obě ruce na kadeře, podobně jako u barbell. Činky mohou mít na konci zakulacené hlavy, šestihranné hlavy nebo závaží, ale rukojeti jsou stejné. Činka činí rovnou a drží ji v jedné ruce.

Jaký to má smysl?

Závora je omezena na cvičení, které používají obě ruce. Činka není. Například můžete provádět činka hrudníku, ale ne hrudní lem. Vzhledem k tomu, že držíte činku v jedné ruce, můžete svou ruku položit jakýmkoliv způsobem, který je nezbytný pro cvičení. Činky jsou používány pro cvičení s jedním rukama, jako jsou ramenní lisy, kladiva s kladivy, údery tricepsu, zadní řádky a mrtvé tahy s jednou nohou. Šikmý bar je omezen na několik ručních pozic: nahoru, dolů a lehce otočený. Lišta je vhodná pro cvičení, ve kterých chcete mít větší váhu a potřebujete podporu obou rukou, například při bicepsu nebo klečení Prodloužení tricepsu. Můžete zadržovat obě činky nebo kadeřnici pro cvičení v dolní části těla, jako jsou dřepy, mrtvé pohyby, lunges a lýtka.