Problémy s kyčlí po těhotenských cvičeních

Podle Americké asociace pro těhotenství existuje mnoho faktorů, které přispívají k nepohodlí a bolesti během těhotenství. Rostoucí břicho, hormony a měnící se držení těla mohou vytvářet stres k vašim kloubům. Podpůrné přístroje, správné polohy pro spaní a cvičení mohou pomoci během a po těhotenství.

Anatomie

Váš kyčelní kloub je spoj koule a zásuvky. Míč je na konci stehenní kosti nebo stehenní kost a zátka je součástí pánve. Ta pánev se připojí k kosatce nebo kosti, která je základem vaší páteře. Váš kyčelní kloub je schopen se ohnout, prodlužovat, otáčet, unášet a adukovat. Je také zapojen do pohybů příslušenství, jako je ohýbání a vzpřímenost.

Kloub

Během těhotenství se vaše pánve přizpůsobí, aby vaše dětská místnost mohla růst. Během dodávky se pánev rozprostírá a vytváří prostor pro průchod. Klouby kyčelního kloubu se v důsledku tohoto pohybu mohou během těhotenství a po těhotenství dysfunkční díky hypo nebo hyper mobilitě. Klouby kyčelního kloubu jsou vaše sakroiliace, nebo SI kloub, kde se ocas ocasuje v pánvi, pubiální symfýza, kde se panva potká vpřed a skutečný kyčelní kloub. Když ležíte na zádech, vytlačte míč mezi ohnutými koleny, abyste normalizovali tyto klouby.

Měkké tkáně

Podle témat ženské zdravotní péče mohou hormony, které se produkují během těhotenství, které umožňují protažení svalů a vazy, také vytvářet stres pro tyto měkké tkáně. Zatímco některé svaly se uvolňují, jiné se utáhnou, vytvářejí posturální změny a bolesti svalů. Úseky snižují svalovou těsnost, což umožňuje návrat k normálnímu držení těla.

Protahuje

Jemné úseky by měly zahrnovat hamstringy, pyriformis a gluteální a čtyřkřídlé svaly. Piriformis je často pachatelem v omezování jeho pohybu, které nedovolené bolesti. Jednoduchý a účinný úsek piriformis zahrnuje ležet na zádech s pravým kolenem ohnutým a levá noha spočívající na kolene. Zvedněte pravou nohu ze země a přitáhněte ji k hrudi. Použijte ruce pro zvýšení tohoto úseku.

Posílení jádra

Vaše jádro je síla vašeho kmene. Slabost během těhotenství může zvýšit bolest v bedra snížením správné bio-mechanické funkce a podpory. Cvičení naklápění a zvedání pánve je základním cvičením, které můžete začít. Lehněte si na zádech se skloněnými koleny, vyrovnejte záda k podlaze a houpající pánev zpátky. Držte jej tři až pět sekund a uvolněte.

Pokud se vaše bolest nesníží, vyhledejte radu a pomoc lékaře v normalizaci kloubní a svalové funkce.

Úvahy