Příčiny bolesti holeně a kotníku při běhu

Podle Americké akademie ortopedických chirurgů jsou běžci náchylnější k zranění než průměrný člověk. Některé z těchto zranění mohou způsobit bolest svalů kolem kotníku a holeně. Zatímco mnoho zranění může být zlehčeno, někteří způsobují vážnější komplikace. Pokud během běhu trpíte bolesti kloubů nebo holení, měli byste se zastavit a vaše bolest vyhodnotit lékařem.

Běžnou příčinou bolesti kotníku, způsobeného běháním, je napětí, nebo slzy podél svalů nebo kloubů kotníku. Mohou pocházet z akutního zranění nebo traumatu, nebo mohou být chronické z důvodu nadužívání. Opakované pohyby běhu, bez řádného odpočinku, mohou snadno způsobit deformaci kotníku. Další příčinou je podvrtnutí, které je spíše slzami vazivových vláken než svalů. Vzhledem k tomu, že může být obtížné rozlišovat mezi deformací a vyvrtnutím, je důležité, aby byl vyšetřen lékařem.

Shin dlahy, běžnou příčinou bolesti břicha mezi běžci, je zánět svalů, šlach a vnější pokrytí přední části holení kostí nebo holenní kosti. Je to způsobeno opakujícím se tlakem podél holeně a vyskytuje se častěji u běžců s plochými nohami. Vzácný, ale závažný stav, který způsobuje bolest svalů kolem holeně, se nazývá syndrom chronické zátěžové komory, ke které dochází, když krev nemůže správně proudit, Tlaku uvnitř svalového prostoru. Bolest je obvykle intenzivní, nastává po namáhání a uvolňuje se s odpočinkem. Jedinou trvalou léčbou tohoto onemocnění je chirurgie.

Existují kroky, které můžete přijmout, abyste předešli bolesti svalů v kotnících a holení, včetně nošení správně padnoucí boty a profesionální kontrolu běžící chůze, která vám pomůže nalézt ty nejlepší boty, které by se mohly dostat dovnitř. Další možností je mít volný den a odpočívat na Nejméně jednou za tři dny mezi běhy. Protahování před a po běhu roztahuje svaly kolem kotníků a holen.

RICE znamená odpočinek, ledu, kompresi a výšku. Odpočinek po určitou dobu, v závislosti na zranění, může pomoci vyléčit příčinu bolesti. Snižování otoku rozmrazováním bolestivé oblasti po dobu 20 minut několikrát denně, pomocí kompresního obvazu a zvýšením postiženého konce nad srdcem také pomůže. Užívání protizánětlivých léků poskytne úlevu snížením zánětu, ale nejprve se poraďte s lékařem.

Svalová bolest kotníku

Bolesti svalů

Prevence

Léčba