Převádí těstoviny na cukr?

Všechny potraviny obsahující uhlohydráty se rozkládají na cukr. Cukr získaný z těstovin se však liší od cukru v bonbónech a nealkoholických nápojích. Pro celkovou pohodu doporučujeme dietní pokyny pro Američany 2010, které obsahují 45 až 65 procent sacharidů, které se vyskytují u ovoce, zeleniny, sladkostí a škrobů, včetně těstovin. Získat pochopení toho, jak vaše tělo reaguje a využívá sacharidů a jak se těstoviny liší od jiných zdrojů, vás může vést k tomu, abyste se rozhodli správně.

Vaše tělo nemůže absorbovat živiny z potravy v původní, celé formě. To je místo, kde vaše trávicí systém přichází. Na rozdíl od přidaných cukrů, jako je třtinový cukr a kukuřičný sirup, které tráví v jednom kroku, škrob z těstovin stráví ve dvou krocích, podle National Digestive Diseases Information Clearinghouse. Nejprve enzymy ve slinách a pankreatu rozbijí škrob do přírodního cukru nazývaného maltóza. Ve druhém kroku enzym ve výstelce tenkého střeva rozdělí maltózu na menší molekuly glukózy, které mohou být uloženy v krvi. Glukóza je hlavním zdrojem energie vašeho těla.

Kromě dodávek energie mohou těstoviny zlepšit vaše nutriční zdraví. Nejčastěji zvolte celozrnné těstoviny, které poskytují více výhod než rafinované nebo “bílé” těstoviny. Jako potravina bohatá na vlákninu mohou celozrnné těstoviny zlepšit hladinu cukru v krvi a hladinu energie, což vede ke zlepšení kontroly chuti k jídlu ak sníženému riziku vzniku cukrovky. Celé zrno je také spojeno s pozitivním zdravím srdce. Jeden šálek vařených celozrnných špaget poskytuje více než 6 g vlákniny, což je více než třetina žen doporučených denních dávek a více než jedna čtvrtina mužů. Celé zrno také dodává vitamíny B, které hrají důležitou roli ve vaší energii a metabolismu, a důležité minerály, jako je selen a hořčík. Těstoviny neobsahují ani přidané cukry, které mohou přispívat k přírůstku hmotnosti, špatnému příjmu živin a zhoršení zubů. DGA doporučuje jíst alespoň tři 1 oz. Servírování celých zrn za den a výběr celých zrn přes rafinované zrna, jako jsou instantní nudle, nejméně polovina času.

Kromě toho, že poskytuje méně živin a méně vlákniny, rafinované těstoviny mají vyšší glykemický index nebo dopad na hladinu cukru v krvi, než celozrnné těstoviny. Vysoce glykemická strava může zvýšit hladinu cukru v krvi, která stimuluje produkci hormonálního inzulínu, což vede ke zvýšení rizika chuti k jídlu, zvýšení hmotnosti, diabetu 2. typu a komplikacím diabetu na University of Wisconsin. Jak připravujete a podáváte těstoviny také ovlivňuje její nutriční dopad. Topping těstovin s vysokým obsahem tuku, krémovou omáčkou nebo mastným masem přidává značné množství kalorií a nasycených tuků, které mohou při nadměrné konzumaci přispívat k obezitě a srdečním chorobám. Pokud máte cukrovku, vaše tělo je citlivější na cukry a škroby. Pokud se vám nedaří dodržovat váš dietní plán, který zpravidla umožňuje tři až čtyři porce denně, může dojít ke komplikacím.

Přidány cukry, jako je třtinový cukr a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktosy, přidávají do jídla sladkou chuť a texturu, ale jen málo živin. Většina Američanů konzumuje více než 22 polévkových lžiček. Přidaných cukrů denně podle MayoClinic.com, která daleko přesahuje doporučený limit 6 polévkových lžiček. Denně pro ženy a 9 lžiček. Za den pro muže. Chcete-li zabránit přírůstkům hmotnosti a dalším zdravotním rizikům spojeným s nadměrným přidáním cukru, omezte zejména potraviny bohaté na cukr, jako jsou bonbóny, mléčná čokoláda, želé, sirup z palačinek, poleva, mražené dezerty a komerčně připravené pečivo, sušenky, koláče a koláče. Cíle místo toho pro vyváženou stravu založenou na ovoci, zelenině a celých zrnech.

Proces

Výhody

Rizika

Přidány cukry