Potraviny s vysokým obsahem 1-threoninu

Zdravý dospělý by měl konzumovat přibližně 20 miligramů aminokyseliny threoninu za každý kilogram tělesné hmotnosti za den. To znamená, že průměrný Američan s kapacitou 195,5 liber potřebuje denně 1,774 miligramů threoninu a průměrná žena ve výši 166 kilogramů potřebuje 1,508 miligramů. Jediný způsob, jak můžete získat treonin, který potřebujete, je prostřednictvím vaší stravy. Jako esenciální aminokyselina nemůžete syntetizovat threonin. V potravinách se přirozeně vyskytuje ve formě L, které vaše tělo vyžaduje.

Vyplňte Turecko

Turecká prsa je jedním z nejbohatších potravinových zdrojů L-threoninu, podle ministerstva zemědělství USA. 3-ounové porce pražených krůtí prsíček obsahuje 1,090 miligramů aminokyseliny, což odpovídá 61 procentům denního příjmu člověka a více než 72 procent požadované denní spotřeby ženy. Abyste se vyhnuli přebytečnému tuku, jíst krůtí prsa bez kůže a zvolit způsob vaření, jako je pražení nebo grilování namísto smažení.

Experimentujte s vaječným bílým práškem

Bez tuku, nasyceného tuku nebo cholesterolu v 2-polévkové lžíci slouží, sušené vejce mohou být používány jako zdravá alternativa k celému vejci v pečiva. Jsou také vysoce proteinové, zejména threoninové. Každý šálek má téměř 4 000 miligramů threoninu a každé 2 polévkové lžíce dodává 513 miligramů nebo 30 procent denní dávky potřebné pro člověka a 34 procent z množství doporučené pro ženu. Plánujte použití 2 polévkových lžic rekonstituovaného sušeného vaječného bílého prášku jako náhražku tří čerstvých vaječných bílků.

Vyhledejte Sóju

Všechny formy sóji mají vysoký obsah L-threoninu. Surové sójové boby obsahují nejvíce, s více než 3 000 miligramů aminokyseliny v každém šálku, což je více než 100 procent doporučené denní dávky jak pro muže, tak pro ženy. 1 šálka servírovaných sójových bobů – často nazývaných sójové ořechy – obsahuje přibližně 2 630 miligramů threoninu a 1 šálek sójové mouky odtučněné má 2 144 miligramů. Pro začlenění sójové mouky do receptů na pečivo nahradit až jednu čtvrtinu všestranné mouky požadované sójovou moukou.

Jděte na hovězí maso

Hovězí filet z hovězího masa na grilu nahoře obsahuje 2,244 mililitrů threoninu, zatímco hovězí steak z hovězího sklíčka dodává 2,142 miligramů a varené filet z oka na žebro má 1,989 miligramů. Jiné kusy hovězího masa jsou také dobrým zdrojem treoninu, ale měli byste si vybrat ty nejchudší volby, které jsou k dispozici, aby se předešlo nadměrnému tuku, nasyceným tukům a cholesterolu. Rozhodněte se pro řezy, které mají méně než 95 miligramů cholesterolu, 10 gramů celkového tuku a 4,5 gramů nebo méně nasycených tuků při každé dávce 3 jednotek nebo 100 gramů.