Potraviny obsahující peptidy mědi

Medený peptid je proteinová sloučenina, která obsahuje kovovou slitinu mědi. Některé potraviny přirozeně obsahují měď, považované za jeden z minerálů nezbytných pro lidské zdraví. Potraviny neobsahují měděné peptidy, protože vědci produkují v laboratoři měděné peptidy.

Použití

Nejčastěji najdete měděné peptidy jako složku přípravků pro péči o pokožku. Zavedené v roce 1997, měděné peptidy jsou často označovány jako nejúčinnější produkt pro regeneraci pokožky, podle Cleveland Clinic. Měděné peptidy napomáhají tomu, aby se vaše pokožka cítila hladce a měkčí a současně ji zpevňovala. Jako aktivní složka v krémách a lotikách fungují měděné peptidy jako antioxidanty, což znamená, že pomáhají chránit buňky před poškozením způsobeným záporně nabitými částicemi v těle. Antioxidanty mohou pomoci bojovat proti známkám stárnutí. Měděné peptidy také podporují tvorbu kolagenu a elastinu, bílkovin, které poskytují sílu a pružnost pokožky.

Měď

Přirozeně se vyskytující minerální měď provádí v těle mnoho funkcí, jako jsou měděné peptidy používané na pokožce. Měď funguje jako antioxidant, zbavuje tělo škodlivých nabitých částic a chrání buňky před poškozením. Měď rovněž podporuje produkci kolagenu, který je hlavní složkou spojivového tkáně včetně svalů, vazy, šlach, kostí a kůže. Měď také pomáhá vašemu tělu produkovat zdravé červené krvinky, a tím zabraňuje vzniku anémie a hraje roli při udržování zdravých nervů a imunitního systému.

Nedostatek

Vaše tělo potřebuje velmi malé množství mědi k podpoře těchto funkcí. Lékařský institut doporučuje, aby dospělí konzumovali 900 mikrogramů mědi denně. Vzhledem k tomu, že mnoho potravin přirozeně obsahují měď, skutečný nedostatek mědi, který způsobuje zdravotní potíže, je vzácný, podle zdravotnického centra Univerzity v Marylandu. Silný nedostatek mědi může způsobit anémii, nízký počet bílých krvinek, nepravidelný srdeční tep, problémy s štítnou žlázou, zlomeniny kostí a osteoporózu.

Potravinové zdroje

Mnoho různých druhů potravin obsahuje měď. Potraviny z moře, včetně měkkýšů a ústřic, obsahují měď. Obilná zrna, jako je pšenice, rýže a ječmen, obsahují měď, která vyrábí celozrnné potraviny a obiloviny jako dobrý zdroj mědi. Tmavě zelená listová zelenina, jako špenát a kale, obsahuje také měď. Průzkum Američanů starších 60 let zjistil, že hlavní zdroje mědi v americké stravě zahrnují hovězí maso, brambory, ořechy, semena a luštěniny, které obsahují fazole a hrach, podle studie publikované v květnu 2000 vydání “The Journal of Nutrition. ” Najít měděné peptidy, musíte však nechat potravinové uličky místního trhu a zkontrolovat štítky na populárních výrobcích pro péči o pokožku a proti stárnutí.