Potraviny, které způsobují, že akné vzplanul

Asi 45 milionů Američanů trpí každým rokem akné, jak říká Tim Mitchell a Allison Dudley, autoři knihy “Akné: Průvodce po prstích”. Akné je běžná kožní onemocnění charakterizovaná červenou, šupinatou kůží, uzlíky, pimples, Bílých hláv, pinheads, blackheads a cyst. Když bakterie, olej a mrtvé kožní buňky se hromadí na povrchu pokožky, může zabarvit vaše kůže póry a spustit akné vzplanutí. Zatímco přesná příčina se liší od člověka k člověku, může přispět k jeho rozvoji olej, zánět, zablokované póry a bakterie. Je důležité vyhnout se některým potravinám, protože mohou podráždit pokožku a způsobit vzplanutí akné.

Pikantní potraviny

Pokud máte akné, omezte nebo vyhněte kořeněným potravinám, protože mohou způsobit, že vaše akné vzplanutí. Mitchell a Dudley hlásí, že potraviny naložené s česnekem, paprikou, cibulí, chilli a horkými omáčkami mohou zvýšit teplotu těla, zapálit pokožku a zhoršit vaše příznaky.

Tučná jídla

Dieta s vysokým obsahem nasycených a částečně hydrogenovaných tuků může způsobit vyrážku. Podle Swamiho Sadashivy Tirthy, autora knihy “Ayurveda Encyclopedia: Natural Secrets to Healing, Prevention & Dlouhodobá péče”, nasycené a částečně hydrogenované tuky mohou zapálit vaši pokožku, ucpat póry, podporovat tvorbu cyst a zvýšit příznaky akné, jako je kůže Zarudnutí, zánět a otoky. Potraviny bohaté na nasycené tuky zahrnují hovězí maso, telecí maso, jehněčí maso, vepřové maso, máslo, krém, plnotučné mléko a sýry, zatímco potraviny naložené částečně hydrogenovanými tuky zahrnují balené sušenky, hranolky, smažené kuře, rybí tyčinky, hranolky a krekry.

Rafinovaný cukr

Vyvarujte se výskytu akné tím, že snížíte nebo vyhnete se pokrmům vyrobeným z rafinovaného cukru. Podle Tirthy mohou sladké potraviny, jako je bílý chléb, bílá mouka, pečivo, bonbóny, sušenky, zmrzlina, muffiny a koblihy, zvýšit hladinu cukru v krvi, narušit hladinu hormonu, podráždit a zapálit kůži a zhoršit příznaky akné.

Shellfish

Pokud jste náchylní k akné, vyhnout se měkkýše, protože to může způsobit vaše akné vzplanout nahoru. Ostruhy, jako jsou krevetky, humry, kraby, raky, slávky a škeble, obsahují velké množství jódu, minerální stopa, často spojená s akné. Vysoká hladina jódu může způsobit zánět pokožky, zanesení vašich pórů a způsobení vzhledu červené pokožené pokožky, podle Judith Brownové, autora knihy “Každodenní průvodce výživy”. Jiná jídla bohatá na jód zahrnují sýr, mléko, modifikovanou sůl, Kelp, vařené vejce, rybí tyčinky, treska, vařené fazole, marinované pečené brambory a pečené krůtí prsa.

Zpracované potraviny

Omezte nebo se vyvarujte zpracovaných potravin, pokud máte náchylnost k akné, protože tyto potraviny mohou zhoršit váš stav. Lendon Smith, Lynne Paige Walker a Ellen Brown, autoři knihy “Přírodní lékárna pro děti: alternativy bez drog bez ohledu na 200 dětských onemocnění , “Oznamte, že zpracované potraviny, jako jsou mikrovlnné večeře, sušenky, čipy, maso z mléka, mražené rybí tyčinky, koláče a mražené pizzy, jsou naloženy konzervačními látkami a přísadami, které se mohou hromadit ve vašem těle, zablokovat póry, Zvýšit riziko akné vzplanutí.