Potraviny, které se mají vyhnout s kýly

Kýla se vyvine, když se orgán vyhnul slabou částí svalu. Genetická svalová slabost a aktivity, které vedou k napětím a vyvrtávání, jako je těžké zvedání, mohou přispět k jejich rozvoji. Inguinální kýly jsou nejčastější formou podle Národních ústavů zdraví a ovlivňují vaše slabiny. Hiatální kýly, v nichž část žaludku protéká vaší bránicí, zvyšují riziko refluxu kyseliny. Zdravá výživa omezená v určitých potravinách může pomoci zvládnout vaše příznaky.

Vláknina je netěkavá forma sacharidů, která podporuje trávicí a kardiovaskulární zdraví. Aby se zabránilo zácpě a zátěži během pohybů střev, které mohou zhoršit bolest inguinální kýly, MayoClinic.com doporučuje stravu bohatou na vlákninu. Nahrazení škrobů s nízkým obsahem vlákniny – jako je bílý chléb, instantní rýže, obohacené těstoviny a preclíky – s komplexními zdroji uhlíku, jako jsou celá zrna, sladké brambory a luštěniny, je užitečným způsobem, jak zvýšit příjem vlákniny a celkového příjmu živin. Vzhledem k tomu, že složité sacharidy zvyšují sycení, může také přispět ke zlepšení hmotnosti, což je také důležité pro snížení tkáně střev.

Mastné pokrmy by mohly uvolnit spodní část vašeho jícnu, podle University of Maryland Medical Center nebo UMMC, které může učinit místo pro kyselý reflux. Potraviny s vysokým obsahem nasycených nebo trans-tuků, jako jsou červené a zpracované maso, mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku, smažené potraviny a potraviny obsahující hydrogenovaný rostlinný olej, mohou také přispět k zánětu a přírůstku hmotnosti. Abyste předešli těmto rizikům, konzumujte místo toho skromné ​​množství zdravých zdrojů tuku, jako jsou ořechy, semena, olivový olej, repkový olej, avokádo a losos.

Kyselost potraviny je určena množstvím kyseliny chlorovodíkové – vysoce kyselé látky – žaludkem, který produkuje, aby se strávil. Ačkoli kyselé potraviny jsou neškodné a často výživné součásti většiny diet, mohou zvýšit podráždění a zhoršit kyselý reflux spojený s hiatálními kýly. Pokud jste náchylní k kyselému refluxu, UMMC doporučuje vyhnout se kyselým předmětům, jako je pomerančový džus, kofeinované nápoje a káva bez kofeinu. Mezi další kyselé potraviny patří jablečné jablka a třešně, ananas, rajčata a rajčatové výrobky, ocot a zelenina vyrobená z octa, jako jsou okurky, zelí, konzervy a artyčoky.

Přidané cukry, jako kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy, třtinový cukr, hnědý cukr a med přispívají kalorií a sladkostí, ale jen málo živin, k mnoha připraveným potravinám a nápojům. Jednání nadměrného množství přidaných cukrů, které průměrní Američané dělají, pravděpodobně přispívají k přírůstku hmotnosti, uvádí MayoClinic.com. Potravinové potraviny se snadno přejídí a zanechávají méně místa ve vaší stravě pro příznivé ceny, jako je ovoce, zelenina a celozrnné. Abyste se vyhnuli těmto rizikům, omezujte položky zvláště s přidanými cukry, jako jsou běžné nealkoholické nápoje, bonbóny, palačinkový sirup, želé, poleva, mražené dezerty a obchodně zapékané koláče, sušenky, koláče a pečivo.

Rafinované škroby

Tučná jídla

Kyselé potraviny

Přidány cukry