Potraviny, které se mají vyhnout kašlem

Kašel může být dráždivý a rušivý ke svému dni a udržuje vás v noci. Kašel může být kvůli nemoci, infekci nebo znečišťujícím látkám nebo může být vedlejším účinkem léků. Vyhýbání se některých potravin by mohlo pomoci snížit záněty a krční křeče, které vyvolávají určité typy kašla.

Mléko může zvýšit hlen

Pokud vykašláváte vykašlávání hlenu v krku, vyhýbejte se potravinám, které produkují hlen, může pomoci zmírnit problém. Studie zveřejněná v časopise Medical Hypotheses v roce 2009 poznamenala, že u některých lidí se zdá, že konzumní mléko stimuluje produkci sliznice v dýchacích cestách, včetně plic a krku. Protein z trávení mléka stimuluje nadbytečnou tvorbu hlenu v střevním traktu. Mléko a jiná mléčná jídla mohou mít podobný účinek na respirační žlázy, zejména v případě, že již existuje infekce nebo zánět, uvedli vědci. Pokud máte kašel, odstraňte mléko z vaší stravy, abyste zjistili, zda to pomáhá.

Potravinářské alergeny a triggery

Pokud je váš kašel spojen s astmatem, může to mít vliv na stav, který postihuje plíce a způsobuje dýchavičnost, dýchavičnost a jiné příznaky, vyhýbání se určitým potravinám. Astma UK konstatuje, že v některých případech mohou některé alergeny a triggery zhoršit příznaky astmatu, včetně kašla. Váš lékař může určit, zda je Váš astma spojena s dieta. Mezi možných potravinářských alergenů patří kravské mléko, ryby, měkkýši, vejce, kvasnice a ořechy. Některé potraviny, jako je víno, šumivé nápoje, zpracované maso a připravené saláty, obsahují chemikálie, které mohou také vyvolat astma. Sledujte svou stravu a vyvarujte se potravinových alergenů a triggerů, které zhoršují vaše příznaky.

Kofein a dehydratace

Suché hrdlo může způsobit nepohodlí, když polknete a necháte vás s trpkým kašlem. Udržujte své tělo dobře hydratované, aby pomohlo uklidnit sucho v krku. Pijte spoustu tekutin, ale vyvarujte se nápojů, které obsahují kofein, jako je káva, čaj, energetické nápoje a některé sody. Kofein je mírný diuretikum, které stimuluje močení a způsobuje, že vaše tělo ztratí vodu.

Imunita a zpracované potraviny

Revize publikovaná v časopise British Journal of Nutrition v roce 2002 informovala, že výživa hraje klíčovou roli v tom, jak dobře může imunitní systém bojovat s infekcemi a nemocemi, které vedou k kašli a dalším příznakům. Špatná výživa zabraňuje imunitnímu systému a potlačuje některé jeho ochranné funkce. Posílejte váš imunitní systém – a vyhnte se kašli – tím, že se vyvarujete zpracovaných a rafinovaných potravin. Potraviny, jako je bílý chléb, bílé těstoviny, pečivo, čipy, balené občerstvení a sladké dezerty, mají nízkou hladinu vitamínů, minerálů a vlákniny. Nahraďte tyto potraviny potravinami bohatými na živiny, abyste optimalizovali imunitní sílu.