Potraviny, které se mají předcházet fibrilací síní

Podle American Heart Association, až 5 procent lidí starších 65 let má fibrilaci síní, k níž dochází tehdy, když obě horní komory srdce chvějí spíše než bere normálně. Protože krev není plně čerpána z komor, může se vytvářet sraženiny a vytvářet sraženiny. Když se krevní sraženina pohybuje a podává v tepně v mozku, spouští mrtvici. Vedle lékařské péče může zdravá výživa pro srdce zabránit mrtvici a dalším kardiovaskulárním komplikacím.

V roce 2002 zahájil Lékařský výbor pro zodpovědnou medicínu on-line registr pro identifikaci lidí, kteří mohou mít za následek negativní účinky na zdraví v důsledku vysokoproteinových diet s nízkým obsahem sacharidů, které mají vysoký obsah nasycených tuků a cholesterolu. V prosinci 2003 hlásilo 429 lidí problémy, z nichž 33% zahrnovalo kardiovaskulární problémy včetně fibrilace síní, zablokování tepny a zvýšené riziko mrtvice. Chcete-li zachovat mírný příjem nasycených tuků a cholesterolu a snížit riziko vzniku kardiovaskulárních příhod, vyberte nejchudší zdroje chudých bílkovin, jako jsou fazole, čočka a ryby, na tučné maso a mléčné výrobky. Maso s vysokým obsahem tuku zahrnuje maso z masa, hovězí maso, jehněčí maso, klobása, tmavé maso drůbeže, smažené kuřecí maso a slaninu. Mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku zahrnují plnotučné mléko, krém, zmrzlinu a plnotučné sýry.

Sůl je hlavním zdrojem sodíku v amerických dietách. Zatímco sodík hraje důležitou roli v lidském zdraví tím, že řídí rovnováhu tekutin, nadměrný příjem zvyšuje pracovní zátěž vašeho srdce, což snáze snižuje tok krve. Pokud máte fibrilaci síní, dieta s vysokým obsahem sodíku může zvýšit současné riziko. Obzvláště potraviny bohaté na sodík zahrnují stolní sůl, konzervované potraviny, mražené pokrmy, sójovou omáčku, praclíky a krekry. Chcete-li snižovat příjem sodíku, konzumujte především celé přírodní potraviny, které obvykle dodávají dostatek sodíku, a snižte množství zpracovaných potravin. Nízkomolekulární náhražky zahrnují přírodní bylinky, jako je oregano, bazalka a česnek, citronová šťáva a směsi s nízkou sodíkovou sůl.

Zrna poskytují glukózu, která je hlavním zdrojem energie vašeho těla. Abyste předešli mrtvici, doporučuje lékařské centrum Univerzity v Minnesotě zdůraznit ve vaší stravě potraviny bohaté na vlákniny. Ve srovnání s celými zrnky, jako je oves, ječmen a hnědá rýže, rafinovaná zrna obsahují málo vlákniny, bílkovin nebo živiny. Celé zrno také podporuje chuť k jídlu a kontrolu hmotnosti, což je důležité pro ochranu před kardiovaskulárními stavy. Pro dosažení nejlepších výsledků zvolte celá zrna místo rafinovaných produktů z obilí, jako je bílý chléb, instantní rýže, obohacené těstoviny a pečivo vyrobené z bílé nebo moučky.

Komerčně připravené sladkosti, jako jsou pečivo, koláče, sušenky a bonbóny, mají typicky vysoký obsah kalorií a nízké obsahy vlákniny a živin. Položky, které obsahují hydrogenovaný rostlinný olej, přispívají trans-tuky k vaší stravě, což může zvýšit vaše riziko mrtvice, podle University of Maryland Medical Center. Abyste předešli tomuto riziku, omezte množství cukru, které přidáte do nápojů a jiných potravin, a nejčastěji místo čerstvých nebo zmrzlých plodů nebo celozrnných směsí místo čerstvých sladkostí.

Mastné maso a mléčné výrobky

Slané potraviny

Rafinované zrna

Sladké cukrovinky