Potraviny, které je třeba vyhnout se vertigo

Mezi lety 2001 a 2004 zaznamenalo 69 milionů Američanů starších 40 let vestibulární dysfunkci podle Asociací pro vestibulární poruchu. Vestibulární systém v mozku vám umožňuje postavit se vzpřímeně, pohybovat se volně a udržovat rovnováhu. Vertigo narušuje tyto funkce a způsobuje pocit, že se vy nebo vaše okolí točí. Potenciální příčiny zahrnují migrény, zranění, stavy uvnitř uší a záchvaty. Kromě léčebné léčby může v případě potřeby zdokonalená vaše zdravá výživa omezená v některých potravinách.

Dieta s vysokým obsahem sodíku může vyrovnat tekutinovou rovnováhu a regulaci ve vašem těle, což zvyšuje riziko výbuchu vertigo. Jedna čtvrtina lžičky. Soli poskytuje 600 mg sodíku – přesahuje jednu třetinu denního doporučeného příjmu dospělého. Protože přírodní potraviny obvykle dodávají dostatek sodíku ke splnění vašich každodenních potřeb, zkraťte na stolní sůl a slané potraviny, jako je konzervovaná zelenina a polévky, mražené pokrmy a zpracované občerstvení jako bramborové lupínky, krekry a preclíky. Výživné alternativy zahrnují čerstvou zeleninu, domácí polévku a popcorn popadané vzduchem, ochucené přírodními bylinami.

Cukrový tarif může také kompenzovat váhu tekutin. Potraviny a nápoje s vysokým obsahem přidaných cukrů, jako je cukrový cukr a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktosy, zahrnují cukrovinky, džemy, želé, plátkový sirup, poleva, sorbet, cukrovinky, pravidelné nealkoholické nápoje, sladké obiloviny a pečivo , Koláče a koláče. Výživné alternativy zahrnují čerstvé a mražené ovoce, celozrnné obiloviny a pečivo a neslazený bylinný čaj.

Ve stáří masa a sýry obsahují bohaté množství aminokyselin tyraminu, což je běžná migréna, podle Nadace National Headache Foundation. Pokud jste náchylní k závratí spojeným s migrénami, vyvarujte se pepperoni, salámu, játrového pečiva, uzeniny a starých sýrů, jako jsou švýcarská, provolonová, mozzarella, brie, cheddar, modrá a sýr Roquefort. Migrační alternativy zahrnují čerstvé ryby a maso, chalupu, ricottu a americký sýr. Pokud mléčné výrobky vyvolávají bolest nebo symptomy zažívacího traktu, zvolte si ekvivalenty, jako je tofu, rýžové mléko a sójový sýr.

Ořechy a semena, včetně arašídů, arašídového másla, pekanů, vlašských ořechů, dýňových semen a sezamových semen, jsou také v tyraminu. Vzhledem k tomu, že ořechy a semena poskytují zdravé tuky, začněte do své diety místo zdravých tuků s nízkým obsahem tyraminu, jako je kanolový olej, olivový olej, čerstvý losos a avokádo. Pokud nejste náchylní k migrénům, vyvarujte se slaných ořechů, semen a máslového oleje pro lepší bilanci tekutin.

Slané potraviny

Cukroviny

Zralé maso a sýry

Ořechy a semena