Potraviny, aby vaše tělo bylo zásadité

Úroveň pH v krvi, která je příliš kyselá, může zahodit celé tělo, což může způsobit ztrátu svalové hmoty, chronickou bolest zad, ztrátu kostní hmoty, vysoký krevní tlak a mrtvici, podle recenze zveřejněného v časopise Journal of Environmental and Public Health v říjnu 2011 . Vaše strava ovlivňuje hladinu pH v krvi, přičemž některé potraviny mají účinek vytvářející kyselinu a jiné podporují alkalitu. Jíst méně kyselin tvořících potravin a více alkalických potravin může zlepšit vaše zdraví.

Alkalické zeleniny

Nejlepší způsob, jak podpořit zásaditost vašeho těla, je jíst spoustu čerstvého ovoce a zeleniny, které jsou nejvíce alkalické ze všech potravin. Na každé jídlo vyplňte polovinu talíře s listovou zeleninou, brokolicí, květákem, lilek, chřest, celer, cibulí, paprikou a ředkvičkou. Špenát, kadeř a fenykl jsou některé z nejvíce alkalických zelenin. Výjimky v této kategorii zahrnují fazole a čočku, pokud nejsou vyklíčeny.

Alkalizující ovoce

Vytvořte alkalizující ovocný salát s čerstvými pomerančovými plátky, kiwi, hrozny, hrušky, jablky, melouny, bobule a broskve. Rozinky a fíky jsou vysoce alkalické. Borůvky, švestky, slivky a brusinky jsou v této kategorii výjimkou a mají kyselý účinek na tělo.

Alkalické ořechy a semena

Některé ořechy a semena mají zásadní účinek, zatímco jiné jsou kyselinou. Mandle, pignoly, čerstvé kokosové ořechy a kaštany podporují zásaditost vašeho těla, ale ořechy, pekanové jehňata, kešu, sušené kokosové ořechy, pistácie, macadamias, filberty, brazilské ořechy a arašídy jsou kyselinotvorné, podle lékaře Davida Williamsa webová stránka. Klícovité ředkvičky, alfalfa a chia semena a nezasazená sezamová semena jsou zásadní, říká Williams.

Jiné alkalické potraviny

Většina mléčných výrobků je kyselinotvorná, ale syrovátka, vedlejší produkt sýra, je zásaditá. Čerstvé nesolené máslo, kozí mléko a prostý jogurt jsou podle Williamsa také zásadně podporující. Margarín a nezpracované, studené lisované oleje jsou alkalické, stejně jako miso, vanilkový extrakt, pivovarské kvasnice, vejce a nezpracovaná mořská sůl. Většina bylin je také alkalická. Alkalické nápoje obsahují ovocné a zeleninové šťávy, kávu, čaj, minerální vodu a červená a bílá vína.