Poloviny žeber: nutriční informace

Ačkoli polovina stojanu žeber je menší než plný stojan, tato část nemá nízký obsah kalorií. Žebra mají hodně tuku, což je nejhustěji kalorická živina s 9 kalorií na gram. Kromě toho žebra obsahují velké množství bílkovin, i když mají nízké sacharidy.

Polovina žebra obsahuje 550 kalorií, což je více než 27 procent denního doporučeného příjmu kalorií na základě stravy o hmotnosti 2 000 kalorií. To činí poloviční stojan žeber vyšší v kaloriích než mnoho jiných masových předkrmů, jako je 6-unce filet mignon, který poskytuje 350 kalorií.

Toto jídlo obsahuje tučné maso a pokožku, která obsahuje také tuky. Výsledkem je, že polovina stojanu žeber obsahuje 37 gramů tuku. Z tuku v této části 13 gramů pochází z nasycených tuků, což může zvýšit hladinu cholesterolu. American Heart Association uvádí, že zatímco byste měli každý den užívat 50 až 70 gramů tuku, měli byste omezit nasycený tuk na 16 gramů denně. To znamená, že poloviční stojan žeber poskytuje asi 62 procent celkového příjmu tuku a 81 procent vašeho příjmu nasycených tuků.

Všechno maso poskytuje bílkoviny a poloviční stojan žeber poskytuje více než 52 gramů bílkovin, což je životně důležitá živina, která poskytuje aminokyseliny, které jsou základními prvky tkání vašeho těla. Podle společnosti MedlinePlus byste měli každý den užívat 50 až 65 gramů bílkovin.

Maso má tendenci být velmi málo sacharidů a polovina stojanů žeber není výjimkou. Každý poloviční stojan žeber poskytuje pouze 2 gramy sacharidů bez vlákniny. To může způsobit poloviční stojan žeber vhodný pro stravování s nízkým obsahem sacharidů. Přestože sacharidy poskytují energii vašemu tělu, některé výzkumy naznačují, že omezování sacharidů může pomoci při hubnutí. Studie publikovaná v červenci 2008 v “New England Journal of Medicine” zjistila, že nízkokojové diety byly účinnější při podpoře úbytku tělesné hmotnosti než ve stravě s nízkým obsahem tuku nebo středomořské stravy.

Kalorie

Tlustý

Protein

Sacharidy