Plyn a vedlejší účinky aktivie

Activia, kterou vyrábí firma Dannon Co., je kvasný jogurt, který obsahuje probiotika podle oficiálních stránek společnosti Activia. Activia obsahuje celou řadu bakteriálních kultur, včetně laktobacilu. Tyto kultury mají přispívat k podpoře zdraví trávicího ústrojí a boji proti patogenům, které by mohly potenciálně způsobit onemocnění. Některé kultury způsobují určité vedlejší účinky, jako je střevní plyn.

Plyn

Lactobacillus, jedna z kultur nalezených v Activia, je přátelská bakterie, tvrdí MedlinePlus. Zatímco tyto bakterie jsou považovány za přátelské, mohou způsobit plyn a nadýmání. MedlinePlus uvádí, že laktobacilus je přátelská bakterie, protože pomáhá rozbít potraviny a absorbovat živiny kromě boje proti nepřátelským organismům, které by mohly způsobit onemocnění jako je průjem. Mohli byste trpět břišní nepohodlí v důsledku střevního plynu.

Kompromisovaný imunitní systém

Zatímco živé bakterie lactobacillus má růst, aby vykonával svou práci, může u některých lidí růst příliš dobře. Ti, kteří již mají oslabený imunitní systém, jako jsou lidé s HIV nebo AIDS, by neměli konzumovat laktobacilu, aniž by o tom nejprve diskutovali se svým poskytovatelem zdravotní péče. Lactobacillus by mohl způsobit onemocnění podle MedlinePlus u těch, kteří mají oslabený imunitní systém, protože bakterie rostou tak rychle.

Infekce krve

Ti, kteří podstupují chemoterapii nebo kteří užívají imunosupresiva transplantovaných orgánů, mohou vyvinout vážné infekce nebo patogeny v krvi, uvádí MayoClinic.com. Kvůli riziku infekce krve by těm, kteří mají kvůli těmto stavům vážně oslabený imunitní systém, by se mělo vyvarovat laktobacilu.

Interakce s léky

Lactobacillus může interagovat s některými léky, jako jsou antibiotika a imunosupresiva. Antibiotika se používají ke snížení škodlivých bakterií v těle, ale mohou také snížit počet dobrých bakterií, které vaše tělo potřebuje. Pokud užíváte antibiotika společně s něčím, který obsahuje laktobacil, jako je Activia, antibiotika mohou snížit účinnost laktobacilu. U osob, které užívají imunosupresiva, může konzumace laktobacilu způsobit onemocnění. Imunitní systém typicky pomáhá kontrolovat kvasinky v těle stejně jako bakterie. Pokud užíváte laktobacilus společně s imunosupresivními léky, které snižují funkci imunitního systému, zvyšuje se riziko onemocnění.