Plnicí sérum pro akné jizvy

Akné jizvy ovlivňují lidi různými způsoby. Někteří nemají na mysli několik mírných depresí v jejich kůži, zatímco jiní, zvláště jestliže jsou jizvy těžké, aktivně hledají způsoby, jak jejich jizvy zmizí. Pokud uvažujete o léčbě jizev po akné, může váš dermatolog doporučit sérové ​​plniče, které jsou často poskytovány k doplnění dalších léčby jizvy.

Scarring Genesis

Nikdo neví, proč se zdá, že někteří lidé mají více akné jizvy než jiní z podobných kožních podmínek, ale Americká akademie dermatologie obviňuje jak dědičnost, tak akné. Ignorování vašeho akné nebo selhání hledat léčbu od dermatologist, když nemůžete vyčistit sama o sobě také přispívají k zjizvení. Většina jizev akné se vyvíjí jako různé typy depresivních jizev, jako jsou jámy nebo talířovité deprese v kůži.

Funkce plniva

Plnicí sérum na obličej, které se vstříkne do pokožky, fyzicky zvedá kůži nad vašimi depresivními jizvami, takže jizvy se podle AAD už nezobrazují. Staly se docela populární, jelikož US Food and Drug Administration schválil první pleťové plnidlo, zčásti proto, že pracují téměř okamžitě na vymazání nebo skoro vymazání jizev. Nežádoucí účinky zahrnují otoky, zarudnutí a podlitiny a mají tendenci se rozptýlit během několika dnů. Ve většině případů se pacienti mohou okamžitě vrátit k denním aktivitám. Několik pacientů vyvine v místě léčby tvrdé uzliny, které se mohou dermatologové rozpustit.

Typy plnidel

Plnicí séra nejlépe ošetřují plytké depresivní akné jizvy. Různí dermatologové nabízejí řadu značek, mezi něž patří Restalyne, Hylaform, Radiesse, Cosmoderm a Artecoll. Většina z nich drží schválení FDA pouze pro korekci vrásek, ne pro opravu jizev akné, ale dermatologové mohou a používají je k léčbě jizev a dalších kosmetických problémů.

Nevýhody

Většina ošetření sérového plniva poskytuje pouze dočasné výsledky, nikoliv trvalé. Podle Dr. Debra Jalimana, soukromého dermatologa na Manhattanu, by plnidla na bázi kolagenu měla trvat až šest měsíců, po které budete muset opakovaně provést postup. Hyaluronové plniva vydrží až devět měsíců a novější formy plniva, mezi něž patří Radiesse, mohou trvat několik let.

Úvahy

Mnoho dermatologů doporučuje kombinovat léčbu s obličejovým výplňovým sérem s dalšími ošetřeními akné jizvy, jako jsou laserové nebo chemické peelingy, podle AAD. Pokud si vyberete tuto možnost, budete mít nejprve laserem nebo chemicky ošetřenou peelingovou terapii a potom váš dermatolog zvýší tyto výsledky injekcí plnícího séra. Pokud máte akné jizvy, zejména jizvy v podobě talířů, měli byste diskutovat o možnostech léčby se svým dermatologem a vytvořit individuální plán.