Pití vína a hubnutí

Všechny alkoholické nápoje obsahují kalorie a vína – červená, bílá, šumivá a dezert – nejsou výjimkou. Pokud se snažíte zhubnout, musíte vzít v úvahu víno, které pijete. V závislosti na počtu sklenic, které pijete denně, a dalších dietních faktorech, možná dokonce budete muset zkrátit.

Kalorie a ztráta hmotnosti

Chcete-li zhubnout, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí musíte spálit více kalorií, než konzumujete každý den. Vaše tělo spaluje určitý počet kalorií každý den prostřednictvím metabolických činností a každé cvičení, které uděláte, navíc spálí více kalorií. Ztrácíte zhruba 1 libru hmotnosti na každých 3500 kalorií, které spálíte nad rámec toho, co vezmete. Mnoho lidí, kteří se snaží zhubnout, počítá s potravinami kalorií tímto způsobem, ale zapomínají na to, že berou do úvahy kalorie z nápojů. Mléko a džus obsahují další kalorie, které mohou zkratovat ztrátu hmotnosti. Protože lidé často konzumují alkoholické nápoje, jako je víno, pro volný čas a ne s jídlem, někdy je nenapadá, aby přemýšleli o kaloriích, které obsahují. To je chyba, protože alkoholické nápoje často obsahují velké množství kalorií.

Červené víno versus bílé víno

Jeden gram čistého alkoholu obsahuje sedm kalorií. Sklenice červeného vína o obsahu 5 uncí obvykle obsahuje více kalorií než bílého vína – 125 kalorií versus 121, podle USDA National Nutrient Database. Je to proto, že červená vína obvykle obsahují trochu víc alkoholu než bílé víno, ačkoli ne moc víc. Kalorie se mohou lišit podle značky a typu vína.

Zdroje kalorií ve víně

To může být obtížné přesně určit, kolik kalorií je v určitém sklenici vína, tato informace je zřídka na etiketách vína. Vzhledem k tomu, že kalorie ve víně pocházejí z alkoholu a cukru, můžete obecně předpokládat, že obzvláště sladké nebo obzvláště silné víno obsahuje o něco více kalorií než průměr. Sladké dezertní vína, například 236 kalorií na pět unce skla, podle USDA.

Vliv alkoholu na metabolismus

Podle Dietitian.com je alkohol dobře známý stimulant chuti k jídlu. Jako takový může urychlit váš metabolismus trochu a pomůže tělu spálit kalorie rychleji než obvykle. To zase může kompenzovat některé, ale ne všechny, z dalších kalorií obsažených v alkoholických nápojích, jako je víno. Zatímco to může znít skvěle, ukáže se, že pokud už máte zdravou chuť k jídlu, účinek stimulující chuť na víno a jiné alkoholické nápoje by mohl způsobit, že budete jíst více jídla, než byste normálně udělali, a tak byste získali váhu. Skutečnost, že alkohol také snižuje vaše inhibice, může složit problém, v opuštěném stavu vás možná nestará o ztrátě váhy tváří v tvář bezprostřednímu potěšení z jídla.

Vyrovnávání kalorií ve víně

I když pít víno může povzbudit váš metabolismus, nemůžete na tomto efektu záležet na spálení všech extra kalorií, které získáte z vína, zvláště pokud pijete více sklenic. Pokud pijete více sklenic za den, měli byste z vaší stravy vyloučit něco jiného, ​​abyste kompenzovali ty kalorie nebo zvýšili množství cvičení, které dostanete. Například byste mohli vyloučit jiné dietní sody nebo šťávy s vysokým obsahem cukru ze stravy, abyste kompenzovali kalorie vín. Je nevyhnutelné eliminovat zdravé, výživné potraviny ve prospěch vína. Nicméně, pokud máte tendenci jíst cukroví tyčinky nebo vysoce kalorické, vysokotučné občerstvení, můžete je eliminovat.