Ovocné smoothies jako doplněk jídla

Mixér a některé společné kuchyňské přísady, jako je mléko, jogurt a ovoce, vám pomohou sladit ovocné smoothie, které působí jako doplněk jídla. V tradičním smyslu slova doplněk stravy slouží k posílení jídla, což vám dodává další živiny a kalorie. Výživový doplněk může být také náhražkou jídla, což znamená, že ovocné smoothies mohou být nízkou kalorickou alternativou k vyšší kalorické variantě, která není tak živná. Znalost toho, jak mohou hladké potraviny zvýšit váš výživový příjem, vám pomůže maximalizovat jejich výhody.

Nutriční přínosy

Ovocné šťávy mohou sloužit jako příznivý doplněk stravy ve srovnání s nápoji, jako je dietní soda, káva nebo nápoje s vysokým obsahem cukru, protože hladké potraviny mají nutriční hodnotu, tvrdí Katherine Zeratsky, R.D., L.D., registrovaná dietetika na MayoClinic.com. Když jsou připraveny s mléčným výrobkem s nízkým obsahem tuku, čerstvým ovocem a vysoce bílkovinnými zdroji, jako je bílkovinový prášek nebo mleté ​​lněné semínko, mohou hladké ovocné šťávy poskytovat vitaminy a minerály, jako je vápník, které byste jinak nemuseli přijímat během jídla.

Doplňky pro zvýšení tělesné hmotnosti

Jako doplněk stravy mohou hladké ovocné šťávy zvýšit přírůstek tělesné hmotnosti u těch, kteří jsou podváženi, podle časopisu “Dnešní dietolog”, časopis pro odborníky na výživu. Podvázání může být nebezpečné pro vaše zdraví, protože ovlivňuje imunitní systém a schopnost absorbovat živiny. Nežádoucí ztráta hmotnosti může být vedlejším účinkem spojeným s onemocněním, jako je rakovina. Smoothies připravené s plnotučným mlékem, zmrzlinou nebo suchým sušené mléko můžete přidat během jídla stovky kalorií na váš výživový příjem. Při pravidelné konzumaci to může pomoci vám získat váhu.

Ztráta váhy

V některých případech může být termín doplněk stravy zaměnitelný s náhradou jídla. Při přípravě s nízkotučným přísadami mohou být ovocné smoothies alternativou s nízkým obsahem kalorií, která vám pomůže snížit kalorie ve své každodenní stravě, tvrdí Joy Bauer, odborník na výživu a autor uvedený na MSNBC.com. Bauer doporučuje smíchat 3/4 šálku sušeného, ​​mandlového nebo sójového mléka s jedním kopečkem bílkovinového prášku, třemi až pěti kostkami ledu a plodů dle vašeho výběru, jako jsou bobule, broskve, banány a jahody. V závislosti na ovoci, které přidáte do vašeho lahvičky, může 2-šálka porce nabízet asi 300 kalorií a spoustu živin, tvrdí Bauer.

Smoothie Tipy

Používáte-li lahvičky na zvětšení hmotnosti, můžete je konzumovat buď 30 minut před nebo po jídle, doporučuje Zeratsky. To vám pomůže zabránit tomu, aby jste se příliš naplnili, abyste mohli konzumovat vaše jídlo. Také byste neměli přidávat surové vejce do smoothies z důvodu zvýšeného rizika otravy potravinami, podle The Physicians of Saint Louis University. Přestože vejce mohou být zdrojem bílkovin, nejsou nebezpečné, aby se do nich začlenily. Dalším tipem, který vám pomůže zlepšit vaši chuť, je přidání aromatických extraktů, jako je citrón, kokos nebo černý ořech. Ty mohou způsobit, že ovocné smoothies jsou chutnější.