Obličejové tiky a strava

Podle Medline Plus jsou tikové obličeje definovány jako “opakované křeče, často zahrnující oči a svaly tváře”. Časté tikety jsou oční mrkání, grimasy, zvrásnění nosu, škádlení, vymývání hrdla, zavrčení a ústy. Vyskytují se většinou u dětí, ale některé případy mohou trvat do dospělosti. Příčina je neznámá. Tikové ovlivňují chlapce třikrát až čtyřikrát častěji než u dívek. Rostoucí zájem na změnách stravy a doplňcích přispívá k potlačení tiků a v některých případech k jejich obtěžování.

Dějiny

Ve své knize “Mimořádná schopnost léčit”, psychiatr a výživový lékař, Bruce Semon M.D. a Ph.D., léčba tických poruch historicky probíhala prostřednictvím “těžkých” léků, jako jsou antipsychotika, antidepresiva a svalové relaxanci. Dr. Semon přisuzuje ticovým poruchám a mnoha dalším poruchám souvisejícím s mozkem střevní kvasinky Candida. On měl úspěch s léčbou tics s nystatin, který zabíjí kvasinky ve střevech, spolu se speciální dietou, která odstraňuje fermentované potraviny, jako je alkohol, čokoláda, okurky a stárnoucí sýr.

Význam

Dr. Semon dále vysvětluje svůj důvod pro tento režim tím, že uvádí, že “kvasnice dělají chemikálie, které zpomalují a narušují funkci mozku.” Kvasinky produkují toxické látky, jako je aceton a alkoholy. Tyto látky působí jako “sedativní chemikálie” a nacházejí se v každodenních potravinách, uvádí Dr. Semon. Ocet má chemickou látku, ethylacetát, který je sedativní a slad obsahuje chemikálie zvané pyraziny, které zpomalují mozek. Ty mohou zabíjet bakterie, ale krmení droždí. Tyto eliminace potravin a nystatin musí spolupracovat, aby byly co nejefektivnější.

Doporučení

Vzhledem k tomu, že přechodné tické poruchy jsou krátkodobé a v dětství poměrně běžné – až 25 procent všech dětí, někdy v životě – věda se zabývá mnoha různými faktory životního prostředí. Národní instituce zdraví, nebo NIH, hlásí záchvaty svalů mohou být silně spojeny s nedostatkem hořčíku. NIH doporučuje následující denní dávky: 130 mg pro děti od 4 do 8 let, 240 mg pro děti ve věku 9 až 13 let a 410 mg pro chlapce od 14 do 18 let. NIH identifikuje hořčík jako klíčový pro kontrakci / relaxaci svalů, výrobu a transport energie a produkci bílkovin.

Hořčík

Potraviny s vysokým obsahem hořčíku zahrnují ovoce a zeleninu, jako jsou banány, avokádo a sušené meruňky. Semena a ořechy jsou vysoké, stejně jako fazole, hrášek a sója. Celé zrno a hnědá rýže by měly být součástí zvýšené stravy s hořčíkem. Mezi nejčastější důvody nedostatku hořčíku patří užívání alkoholu, poruchy malabsorpce, operace, popáleniny a nedostatek vápníku.

Výhody

“Encyklopedie duševních poruch” uvádí, že tikové mohou vést k sociální úzkosti a vyčerpání, únavě a rozpakům. Tento zdroj také říká, že tikové jsou často kombinovány s obsedantně kompulzivní poruchou, OCD a poruchou pozornosti, ADD. Abychom pomohli se všemi těmito podmínkami, doporučujeme dodržovat ekologické potraviny, vyhnout se pesticidům, používat antioxidanty, zvýšit kyselinu listovou a vitaminy B a odstranit kofein, umělé sladidla, barviva a barviva.

Pro mnoho lidí jsou tikty spojeny s Tourettovým syndromem. Na rozdíl od přechodných obličejových tic, syndrom Gilles de la Tourette je chronická motorická porucha, velmi vzácná a zcela oddělená mozková dysfunkce. Tikety, které se podílejí na Tourette, nejsou jen v obličeji, ale často zahrnují pokrčení ramen, kousání rtů, opakující se nebo obsedantně se dotýkat, otáčení hlavy, kopání a skákání.

Rozdíl