Nohy cvičení pro bolest oblouku

Bolest oblouku je často způsobena stresem umístěným na plantární fascii, tlustým páskem tkáně na dně nohy. Pojmenovaná plantární fasciitida způsobuje bodavou bolest a zánět v oblouku nohy. Léčba může snížit bolest způsobenou tímto onemocněním a lékař vám může také doporučit protahovací cviky, které pomohou stabilizovat nohu, kotník a dolní nohu.

Umístěte tenisový míček nebo malou plechovku pod oblouk, abyste natáhli svou plantární fascii. Pomalu přitahujte nohu dopředu a dozadu tak, aby se ten tenisový míč mohl pohybovat pod obloukem. Dokončete toto cvičení třikrát denně za několik minut najednou.

Odejděte boty a dokončete toto cvičení. Postavte se rovně a zvedněte prsty a přední část nohy. Držte tuto pozici na několik vteřin, abyste získali rovnováhu. Pomalu jděte dopředu tím, že uděláte malé kroky. Dívejte se vpřed a udržujte správné držení těla. Začněte chodit po dobu 15 sekund najednou. Proveďte krátkou přestávku a pokračujte. Dokončete jednu sadu osmi opakování. Jak postupujete, projděte celou vzdálenost místnosti, aniž byste přestali.

Klouzavá plantární fascia napomáhá zvýšit flexibilitu nohy a kotníku. Klečte na podlahu s jedním kolenem, takže jen prsty se dotýkají země. Ohnout druhou nohu – nohu, která má být roztažena – v úhlu 90 stupňů, přičemž noha je rovná na podlaze. Při zachování této paty na zemi se pomalu naklonte dopředu u boků. Cítit úsek ve své přední noze. Podržte tuto pozici pro počet 10. Relax a opakujte. Dokončete jednu sadu 10 opakování pro každou nohu.

Šikmá prodloužení plantární fascie pomáhá posílit a zlepšit mobilitu nohy a kotníku. Postavte se na podlahu v klečící pozici, jako je rozkročená koutka. Místo toho, abyste se naklonili dopředu, posuňte váhu zpět tak, aby vaše zadní koleno stoupalo ze země. Umístěte ruce na podlahu před sebe pro podporu. Nakloňte se dozadu, až se vaše hýždě dotýkají vašeho pata. Cítit úsek v zadní noze. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund. Relaxujte a opakujte. Dokončete jednu sadu 10 opakování pro každou nohu.

Válcování

Toe Walking

Klečící úsek

Šikmý úsek