Nevýhody veganství

Veganská strava může podle AARP snížit hladinu cholesterolu a krevní tlak, ale veganové mají také výživové obavy, které nejsou tak výrazné mezi těmi, kteří mají vyváženou, všežravou stravu. Experti v oblasti výživy nesouhlasí s tím, zda jsou vegetariánská a veganská strava zdravější než vyvážená strava zahrnující maso a jiné živočišné produkty, ale to neznamená, že vegan je nehodný cíl. To znamená, že musíte být vědomi nevýhod, že jste vegan, a snažit se minimalizovat jejich užívání výživy zdravé stravy.

Potřeba bílkovin

Maso, ryby, vejce a mléčné výrobky jsou pro většinu lidí běžnými zdroji bílkovin. Američané, kteří konzumují tyto potraviny, obvykle dostanou spoustu bílkovin v jejich každodenní stravě, ale vegani se musí obrátit na fazole a ořechy, aby získali dost. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují 46 gramů denně ženám starším 19 let a 56 gramům denně mužům. Tofu, fazole a ořechy jsou bohatými zdroji bílkovin pro vegany. Například šálek suchých fazolí má asi 16 gramů bílkovin a 100 gramů extra-pevné tofu obsahuje necelých 10 gramů.

Možný nedostatek železa

Maso, zejména hovězí maso, a měkkýši jsou bohatými zdroji železa pro omnivory, ale pro vegany je důležité také konzumovat potraviny bohaté na železo. Nedostatek železa může vést k únavě a problémům s mozkovou funkcí. Ženy potřebují 18 miligramů železa denně ve věku od 19 do 50 let, ale požadavek přeskočí na 27 miligramů pro těhotné ženy. Muži potřebují pouze 8 miligramů denně. Snídaně obiloviny obohacené o železo, sójové boby, bílé fazole a špenát jsou dobrým zdrojem železa pro vegany. Někteří vegani, kteří se starají o zeleninu bohatou na železo, mohou potřebovat denní doplněk železa.

Získání dostatečného vápníku, vitamínu D a vitamínu B-12

Vegani potřebují jíst rostlinné zdroje vápníku, jako jsou tmavé listové greeny nebo opevněné sójové produkty, aby získaly doporučené 1000 miligramů denně. Vitamin D pomáhá tělu absorbovat vápník a dospělí potřebují 600 mezinárodních jednotek denně. Vegani potřebují buď doplnit vitamín D nebo pít sójové mléko obohacené vitaminem D. Většina veganů potřebuje doplnit vitamín B-12, aby získala 2,4 mikrogramů denně, protože vitamín se vyskytuje hlavně v živočišných produktech. Některé sójové mléko a cereálie se snídaní jsou obohaceny o B-12.

Obtížnost jíst z domova

Průzkum Gallup v červenci 2012 uvedl, že jen 2 procenta Američanů se označují jako vegani. To znamená, že je někdy obtížné dodržet přísnou veganskou dietu, protože většina země se stará o ty, kteří jedí živočišné produkty. Pro vegany je často těžké jíst, protože mnoho restaurací nenabízí mnoho veganských možností. Strany a rodinné události mohou být také obtížné, ačkoli veganové mohou tuto výzvu minimalizovat tím, že přinesou své vlastní jídlo, pokud vědí, že tam nebude žádná volba, která by odpovídala jejich dietním omezením.