Nemoci z jídla nezdravých školních obědů

Problémem s obědem v amerických školách je jejich špatná výživa. Většina škol poskytuje zpracované potraviny s vysokým obsahem tuku, soli a cukru. To má již velký nepříznivý dopad na zdraví dětí. Nezdravé školní obědy mohou vést k nemocem, jako je obezita, onemocnění srdce, mrtvice, vysoký krevní tlak, cukrovka a onemocnění jater.

American Heart Association odhaduje, že přibližně jedno ze tří dětí a dospívajících ve Spojených státech má nadváhu nebo obezitu. Toto dělá dětskou obezitu v místě č. 1 pro zdravotní problémy dětí. Nezávislé školní obědy hrají významnou roli, protože mnohé z nich obsahují potraviny, které mají vysoký obsah nasycených tuků, potraviny jako hranolky, smažené kuře, pizza, hotdogy a tavené sýry. Obezita může vést k dalším onemocněním, jako je diabetes typu 2, srdeční choroby, vysoký krevní tlak, stejně jako podpora negativního obrazu těla a nízké sebeúcty.

Zpracované potraviny, například ty, které se nacházejí v některých školních obědech, mají tendenci mít vysoký obsah sodíku. American Heart Association uvádí, že diety s vysokým obsahem sodíku mohou vést k srdečním onemocněním, vysokému krevnímu tlaku a mrtvici. Potraviny s vysokým obsahem sodíku, které se pravděpodobně vyskytují ve školních obědech, zahrnují koření, jako jsou salátové dresingy a kečup, rajčatová omáčka, konzervy a předem balené potravinářské směsi.

Za posledních 10 let se výskyt diabetu 2. typu u dětí zvýšil o 150 procent. Nezdravé školní obědy mohou být přispívajícím faktorem, protože mnoho zpracovaných potravin je s vysokým obsahem fruktosy a kukuřičného sirupu, což může vést ke vzniku cukrovky typu 2.

Děti, které jedí školní obědy obsahující převážně zpracované potraviny, jsou vystaveny zvýšenému riziku onemocnění jaterního tuku. Zpracované potraviny, jako je bílá rýže, potraviny obsahující rafinovanou mouku a celá zrna, které byly zpracovány, mohou způsobit, že tělo uvolní inzulín rychleji, než je potřeba. To zvyšuje ukládání tuků na tělo, v krvi a játrech. Hlavními viníky jsou zpracované potraviny, které mají vysoký obsah škrobu, jako jsou potraviny obsahující bílou mouku a bílou rýži, a potraviny obsahující celá zrna, která byla přehnaná.

Obezita

Srdeční choroba

Diabetes

Nemoc jater