Koloidní růst stříbrných vlasů

Podle MayoClinic.com se koloidní stříbro skládá z malých stříbrných částic suspendovaných v kapalině. Stříbro je totožné s kovem, který se používá k výrobě šperků, zubních výplní a stříbrných výrobků. Někteří výrobci produktů koloidního stříbra tvrdí, že koloidní stříbro může léčit více než 600 onemocnění a stavů, včetně lupů a dermatitidy. Ale Úřad pro potraviny a léčiva USA varoval, že tyto tvrzení jsou falešné.

Nároky

Na webu Diagnose-Me se uvádí, že koloidní stříbro “je známo, že je účinné proti více než 650 choroboplodným mikroorganismům.” Tvrdí se, že je účinná pro všechno od akné a artritidy až po hepatitidu a herpes, k zákopu nohou a tuberkulóze. Ale Stephen Barrett, M.D., na webové stránce Quackwatch říká, že jen některé koloidní stříbrné produkty vykazují antibiotické vlastnosti v laboratorních testech a laboratorní výsledky neznamenají nutně, že koloidní stříbro je pro člověka bezpečné nebo účinné.

Ztráta vlasů

Ztráta vlasů, včetně mužské plešatosti, je často způsobena dědičností. Podle MayoClinic.com mohou další příčiny vypadávání vlasů zahrnovat zánětlivé poškození folikulů, autoimunitní onemocnění bez známé příčiny, šok do vašeho systému z fyzického nebo emocionálního traumatu, léků, špatné výživy a nemoci.

Argyria

Užívání koloidního stříbra po určitou dobu může vést k argyriím, což je stav, při kterém se stříbro ukládá do očí, pokožky a vnitřních orgánů, čímž se vaše kůže mění modrošedě. Argyria byla častější než antibiotika byla k dispozici, když stříbro bylo použito v nosních kapkách. Přestože koloidní stříbro nezmůže vlasy, může vám na hlavě poskytnout výrazně modro-šedou barvu.

Vládní akce

US FDA a australská vláda podnikly četné kroky proti výrobcům koloidních stříbrných výrobků, které vyžadují, aby mnozí z nich přestali vyrábět falešné nároky na své výrobky. V roce 2002 australská administrativa pro terapeutické toky zjistila, že produkty koloidního stříbra nemohou být uvedeny na trh bez důkazu, že jsou bezpečné a účinné. Agentura založila své závěry na nedostatku důkazů pro podporu terapeutických tvrzení pro koloidní stříbrné produkty a na riziko toxicity stříbra pro spotřebitele.

Úvahy

Pokud se obáváte ztráty vlasů, poraďte se s lékařem. Existují léky na předpis, které mohou někdy pomoci vrátit vlasy, v závislosti na typu plešatosti. Existují také některé léky na problémy s pokožkou hlavy, které mohou způsobovat nebo přispívat ke ztrátě vlasů. Ale koloidní stříbro není odpověď. “Jako interní lékař Mayo Clinic Brent Bauer říká:” Koloidní stříbro není považováno za bezpečné nebo efektivní pro žádné z výrobců zdravotních tvrzení. ” Kromě toho může nadměrné používání koloidního stříbra nejen změnit kůži modře šedou, může způsobit záchvaty, jiné neurologické poruchy, poškození ledvin a podráždění kůže.