Karafiát odpařuje mléčné nutriční fakty

Křehčí, tlustší verze tradičního mléka, odpařeného mléka, má polovinu své vody odstraněnou procesem ohřevu. Živiny v mléce jsou zachovány, nicméně, dělat to výživný doplněk k vaší stravě. Kromě pravidelného odpařovaného mléka značka Carnation také nabízí verze s nízkým obsahem tuku a tuku, z nichž každá má své vlastní nutriční fakta. Když se učíte, jak se navzájem stohují, umožní vám vybrat nejlepší odstředěné mléko pro vaše účely.

Základy výživy mléka

Šest uncí pravidelného odstředěného mléka z karafiátu obsahuje 40 kalorií a 2 gramy tuku, z nichž je nasyceno 1,5 gramu. To je asi 7 procent vašeho denního nasyceného tuku. Omezení příjmu nasycených tuků může udržet váš krevní tlak a hladinu cholesterolu normální, jak uvádí Harvardská škola veřejného zdraví. Existuje také 30 miligramů cholesterolu v šesti uncích pravidelného odstředěného mléka z karafiátu, což je jen asi 1 procenta vašeho denního limitu. Šest uncí karafiátu s nízkým obsahem tuku 2 procenty vypouští mléko obsahuje 25 kalorií, 35 miligramů cholesterolu a 0,5 gramu tuku, z nichž žádný není nasycený. Beztukové mléko s karafiátovým odpařováním má 25 kalorií a žádný tuk nebo cholesterol.

Výkonný protein

Stejně jako tradiční mléko, odpařené mléko obsahuje bílkoviny, což je živina, která vám pomáhá dodávat energii a udržuje vaše buňky, tkáně a svaly normální, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Šest uncí pravidelného odstředěného mléka s odstředěným mlékem obsahujícím 2 gramy bílkovin. Ženy potřebují 46 gramů bílkovin denně, takže 6-unce porce odpařeného mléka je 4 procenta tohoto cíle. Muži by měli mít každý den 56 gramů bílkovin a část odpařeného mléka o objemu 6 jednotek je asi 3,5 procenta tohoto doporučení.

Slyšíme to pro vápník

Ačkoli odpařené mléko neposkytuje tolik vápníku jako normální mléko, je to stále slušný zdroj tohoto minerálu pro tvorbu kostí. Část 6 jednotek pravidelného, ​​sníženého tuku nebo beztučného mléka dodávaného s karafiáty dodává 8% denní doporučené dávky vápníku. To znamená přibližně 80 miligramů vápníku na 1000 miligramů, které denně potřebujete. Pro srovnání, 8-unce podávání pravidelného mléka obsahuje asi jednu třetinu kalcia, kterou potřebujete pro den.

Použití odpařeného mléka ve vaší stravě

Karafiát odpařeného mléka bude po dobu několika měsíců držet na poličce, ale jakmile se otevře, nevyužité množství by mělo být okamžitě chlazeno. Pokud sledujete příjem nasycených tuků nebo cholesterolu, jsou dobré varianty odstředěného mléka odbarveného tuku a bez tuku. Nevýhodou však je, že v systémech bez tuku a snižujícím se tuku je o něco málo sodíku, i když mléko je stále málo sodného. Použijte karafiát v mléce v kávu nebo v čaji nebo použijte v krémové polévkové nebo kastrolové recepty namísto silného krému nebo půl a půl.