Jak mohou kojené ženy stimulovat produkci mléka

Téměř všechny ženy mohou vyrábět mléko pro své děti s malými nebo žádnými problémy. Výroba mléka je řízena systémem nabídky a poptávky. Tkáňová tkáň je stimulována, když je dítě správně uchyceno na prsa a sání. Mozek obdrží zprávu od prsních žláz, že je potřeba mléčná produkce a mléko je vysunuto do úst vašeho dítěte. Mléko do mléka je perfektní výživa pro kojence a dostatečné zásobování je starostí mnoha matek.

Kojte co nejdříve po porodu. Nechte svého nemocničního personálu nebo porodní asistentky vědět, že máte v úmyslu kojit a že byste chtěli dítě často ošetřovat, aby se vaše mléčná produkce dostala. Pokud je vaše dítě odděleno od vás po dobu delší než dvě hodiny, nezapomeňte pumpovat vaše prsa s kvalitním prsou čerpadlem stimulovat vaše mléko.

Umístěte své dítě tak, aby byl správně zapnutý. Jeho ústa by měla být otevřená široká a měla by mít velkou část areola i bradavky. Jeho dolní dásně by měly být asi půl palce na palec od bradavky. Pokud během bouchnutí zažijete bolest, použijte prst, abyste odtrhli sání, a odložte dítě, dokud nebude dosaženo pohodlné západky.

Sestra často nebo kdykoli vaše dítě projevuje známky hladu. Novorozenci budou chovat osm až dvakrát za 24 hodin. Děti budou projevovat hladem zakořeněním, smícháním rtů nebo sání na ruce. Pláč je pozdější známkou hladu.

Nechte volný čas na prsu. Nezakrývejte krmení na určitý počet minut. Nechte své dítě krmit, dokud neuvolní bradavku, nebo když se její baculatání stane plytkým nebo “prudkým”. Novorozenci by měli ošetřovat nejméně 10 minut na prvním prsu. Pokud váš novorozenec usne během krmení, zkuste jej probudit až do konce.

Nabídněte obě prsa při každém krmení. Čím více stimulace získá vaše prsa, tím více mléka získáte.

Odpočívejte tak často, jak můžete. K výrobě mléka je zapotřebí hodně energie, takže buďte laskaví k sobě a nepokoušejte se dělat příliš mnoho. Odpočinek je nezbytný pro produkci mléka.

Jezte výživnou stravu. Není nutné jíst určitou dietu, ale jíst často a vybírat výživné potraviny pomáhá vašemu tělu dělat práci produkovat mléko.

Zůstaňte hydratováni. Zkuste držet sklenici vody vedle sebe pokaždé, když si ošetřujete.