Jak dlouho trvá, než dítě vyřízne moláry?

Jako rodič si můžete uvědomit, že vaše dítě je zuby dřív než kdokoliv jiný. Moodiness, podrážděnost a nedostatek spánku pro vás oba mohou naznačovat, že vaše dítě střílí více zubů. Moláry začínají přijít krátce po prvním narozeninách vašeho dítěte. Načasování se liší podle dítěte, ale existují obecné pokyny, které vám umožní pochopit vývoj zubu vašeho dítěte.

Anatomie

Horní a dolní dásně jsou vybaveny třemi druhy zubů. Přední zuby jsou řezáky. Hned za rezáky jsou psí zuby. Za špičáky jsou dvě sady molárů, první a druhé moláry. Obvykle se jedná o poslední, kdo přijde.

Začátek a trvání

Každé dítě je jiné, takže neexistuje žádný jednorázový návod, jak dlouho trvá moláry. Namísto toho může časový rámec pomoci posoudit situaci vašeho dítěte. Horní a spodní první molars začínají mezi 12 a 17 měsíci. Budou plně v rozmezí 27 až 32 měsíců. Horní druhé moláry začnou vyrážet mezi 24 a 33 měsíci a končí 38 až 48 měsíců. Dolní druhé moláry se dostanou mezi 24 a 36 měsíců a budou nastaveny mezi 34 a 48 měsíci.

Symptomy

Řezání molars není žádná procházka v parku pro vás ani vaše dítě. První známkou toho, že vaše dítě trpí, může být změna nálady. Vaše dítě může být více podrážděné a začne pociťovat přerušení spánku. Když se podíváte do jeho úst, můžete vidět červené a otoklé dásně poblíž oblasti, ve které moláry vybuchují.

Úleva

Moláry mohou trvat déle, než se objeví další zuby. Tyto zuby mají větší plochu, která se musí zbavit dásní. To nejen zvyšuje časový rámec, ale i pro vaše dítě je bolestnější. Ulehčte jí bolest tím, že jí nabídne něco studeného, ​​jako je chlazený kroužek na zuby nebo mokrý studený žínku. Se souhlasem svého lékaře použijte lokální léčbu, která zmírní bolesti.