Jak dlouho po apendektomii, než mohu cvičit?

Appendectomy je běžný postup, který se provádí, když se vaše příloha stala infikovanou a bolestivou. Po chirurgickém zákroku je důležité, abyste odpočívali a zdržovali se fyzické aktivity po určitou dobu, aby se vaše tělo mohlo uzdravit. Obvykle to trvá asi dva týdny, přestože byste měli před zahájením cvičení konzultovat s lékařem, abyste se ujistili, že se neohrozíte kvůli komplikacím.

Apendektomie je chirurgický zákrok, ve kterém je vaše příloha odstraněna z těla. Doplněk je malý sáček, který je připojen k tlustému střevě. Podle NDDIC vědci nejsou přesvědčeni o funkci přílohy, ale zdá se, že její odstranění nemá vliv na zdraví člověka. Apendektomie se obvykle provádí k léčbě apendicitidy, která je bolestivým otokem a infekcí přílohy. Během postupu se v břiše vytvoří malý řez, dodatek se oddělí od okolní tkáně a vyjme a řez se zavře. Operace obvykle trvá jednu až dvě hodiny.

Měli byste odpočívat a nezúčastňovat se žádnou namáhavou aktivitu po dobu nejméně jednoho nebo dvou týdnů po apendektomii. Během této doby byste neměli cvičit nebo provádět těžké zvedání. Před začátkem cvičení se poraďte se svým lékařem, protože může předepsat další čas na zotavení. Pamatujte, že odpočinek umožňuje, aby se tkáň uzdravila a začala příliš brzy, může ohrozit vaše zdraví. Když začnete cvičit, nezapomeňte začít pomalu a postupně zvyšujte intenzitu. Děti obvykle vyžadují více času, než začnou cvičení pokračovat. Podle Detské nemocnice v Pittsburghu je účast v kontaktu s těmito sporty a tělocvičně zakázána, dokud se dítě nedohodne s chirurgem. Obvykle se vyskytují asi dva až tři týdny po operaci.

Appendectomy je účinná léčba apendicitismu a většina pacientů obnovuje normální život bez příznaků. Co nejdříve můžete normální stravu obnovit. Můžete vám předepsat antibiotika k boji s infekcí. Vezměte si všechny léky, i když se začnete cítit lépe brzy. Úplné zotavení trvá obvykle čtyři až šest týdnů.

Infekce se mohou objevit na řezu, proto je třeba oblast udržovat čistou a suchou. Změňte obvaz přes řez podle pokynů a předem si umyjte ruce. Informujte se svého lékaře o tom, kdy je bezpečné sprchovat, koupat se nebo namočit ve vodě. Pokud se u Vás vyskytnou komplikace, okamžitě zavolejte svého lékaře. Mohou zahrnovat horečku a zimnici, otoky, zvyšující se bolest a nadměrné krvácení v místě řezu, kašel, dušnost, bolest na hrudi a zvýšená bolest břicha.

Appendectomy

Cvičení

Prognóza

Úvahy