Jak adderall urychluje metabolismus

Adderall je stimulující lék, který lze získat pouze na předpis. Přestože je lék legálně používán k léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou, je také zneužíván pro neterapeutické účely. Vzhledem k tomu, že stimulanty jsou schopny zvýšit metabolismus, Adderall je často zneužíván pro účely snížení tělesné hmotnosti. Nepřiměřené použití přípravku Adderall může vést k vážným zdravotním problémům.

Adderall

Schváleno pro léčbu ADHD u dětí a dospělých, Adderall je značka pro drogu, která obsahuje směs amfetaminových a dextroamfetaminových solí. Adderall působí na centrální nervový systém (CNS) tím, že zvyšuje dostupnost stimulujících neurotransmiterů včetně norepinefrinu a dopaminu. Avšak vzhledem k tomu, že účinky přípravku Adderall nejsou omezeny na CNS, mohou ovlivnit i jiné systémy orgánů. Vzhledem k tomu, že všechny stimulanty mají potenciál pro závislost a zneužívání, Adderall je federální vládou klasifikován jako kontrolovaná látka.

Metabolismus

Metabolismus se týká rychlosti, jakou tělo převádí potravu na energii. Existuje mnoho faktorů a procesů, které přispívají k individuální rychlosti metabolismu. Většina lidí má základní metabolickou rychlost k udržení normální tělesné funkce a vyšší metabolickou rychlost během období zvýšené tělesné nebo duševní aktivity. Vzhledem k tomu, že metabolismus se zvyšuje, může dojít ke snížení hmotnosti, pokud energetické požadavky překročí kalorický příjem.

Adderall a metabolismus

Jako stimulant může Adderall zvýšit metabolismus řadou různých mechanismů. Je známo, že použití stimulantů zvyšuje krevní tlak a srdeční frekvenci. Při zvyšování srdeční frekvence využívají buňky srdečního svalu větší energii. Vzhledem k tomu, že stimulanty také zvyšují koncentraci, energii a ostražitost, mohou pacienti užívající přípravek Adderall vykazovat vyšší míru duševní a fyzické aktivity. V důsledku toho se zvyšuje rychlost metabolismu, aby se zvýšila aktivita.

Adderall Abuse

Ačkoli Adderall je schválen pouze pro léčbu ADHD u dospělých a dětí, byl zneužit z různých důvodů, včetně hubnutí. Vedle zvyšování metabolismu a využití energie je také známo, že stimulanty potlačují chuť k jídlu. To vytváří větší rozestup mezi kalorickou poptávkou a dodávkou. Bohužel, zneužití Adderall může mít negativní zdravotní důsledky.

Adderall Safety

Podle indikace přípravku Adderall XR může být u pacientů s nadměrnou stimulační aktivitou vyšší riziko mrtvice, arytmií a srdečních záchvatů. Stimulanty mohou také způsobit podrážděnost, agresivitu, úzkost a jiné nálady nebo duševní poruchy. Vzhledem k tomu, že stimulanty zvyšují mozkovou aktivitu, může nekontrolovaná elektrická aktivita vést k rozvoji záchvatů. Vzhledem k tomu, že přípravek Adderall může zhoršit určité zdravotní stavy a interagovat s jinými léky, pacienti by měli před použitím lékaře mluvit se svým lékařem.