Homosexuální rodiče účinky na děti

Podle amerického sčítání lidu v roce 2000 bylo 34,3 procenta lesbických párů a 22,3 procent homosexuálních párovných dětí. Data ze sčítání lidu také zjistila, že páry stejného pohlaví, které vychovávají děti, žijí ve 96% okresů ve Spojených státech. Přestože tyto rodiny představují značnou část populace, homosexuální rodičovství je nadále značně zpochybňováno, zejména v náboženských sektorech, které naznačují, že postihuje děti negativně. Hloubkový výzkum však začal rozptýlit mnoho argumentů proti rodičovství homosexuálů.

Úvahy

Většina dětí, které mají alespoň jednoho homosexuála nebo lesbického rodiče, se narodily v kontextu heterosexuálního vztahu, který buď stále existuje, nebo se rozpustil, podle zprávy “Účinky zákonů o manželství, občanské unii a domácím partnerství na zdraví a Well-being of Children “v pediatrii, Úředním věstníku americké akademie pediatrie. Stanovení přímých účinků homosexuálního rodičovství je komplikované, protože mnoho dětí homosexuálních rodičů je také ovlivněno odloučením jejich biologických rodičů.

Gay rodiče vs. heterosexuální rodiče

Mezi lesbickými matkami a heterosexuálními matkami bylo zjištěno několik rozdílů v psychologickém fungování, sebeúcty, depresi, úzkosti a postojích a postupech v chovu dětí podle Americké pediatrické akademie. Lesbické matky se ve skutečnosti projevily více odhodlání nalézt pro své děti mužské vzory než rozvedené heterosexuální matky, uvádí článek v American Journal of Orthopsychiatry. Podobně byly nalezeny podobnosti než rozdíly v postojích a rodičovských stylech homosexuálních a heterosexuálních otců.

Falešné spekulace

Americká akademie dětské a dospívající psychiatrie se snaží rozptýlit běžné mylné představy o dětech vychovaných homosexuálními rodiči. Za prvé, říká, že děti homosexuálních rodičů nejsou pravděpodobnější, že jsou homosexuálové nebo budou pravděpodobněji sexuálně zneužíváni než děti heterosexuálních rodičů. Děti s homosexuálními rodiči a dětmi s heterosexuálními rodiči navíc nevykazují žádné rozdíly v genderové identitě nebo v chování pohlaví. Ačkoli Americká pediatrická akademie říká, že dospělé děti homosexuálních rodičů mohou být ochotnější zvažovat, že budou mít partnera stejného pohlaví, není pravděpodobné, že se budou identifikovat jako homosexuálové.

Dětská pohoda

Sexuální orientace rodičů nemá vliv na emoční, behaviorální a psychosociální přizpůsobení dětí, tvrdí Americká pediatrická akademie. Vzhledem k tomu, že homosexuální rodiče nepředstavují žádné další riziko pro děti, Americká pediatrická akademie uvádí, že všichni dospělí bez ohledu na pohlaví nebo sexuální orientaci, bez ohledu na pohlaví nebo sexuální orientaci, mohou být vynikajícími rodiči a měli by mít stejné výhody, práva a ochranu občanského sňatku. Posilují jejich sílu jako rodiče.

Tipy pro homosexuální rodiče

Ačkoli Americká akademie dětské a dorostové psychiatrie konstatuje, že děti homosexuálních rodičů jsou stejně dobře přizpůsobené jako jiné děti, homosexuální rodiče mají dodatečnou zodpovědnost za pomoc svým dětem vyrovnat se s vnějšími problémy, jako je diskriminace a šikanování. Gayové a lesbičtí rodiče mohou svým dětem pomoci otevřeně komunikovat o své rodině, používat média, která ukazují další netradiční rodiny, hledat síť podpory, nabízet svým dětem poradenství ohledně odpovědí na otázky a škádlení o své rodině a bydlet v přijatelnějším společenství.