Historie golfu powerbilt

Divize společnosti Hillerich a Bradsby Co. byla založena v roce 1859 jako rodinná společnost zabývající se sportovním zbožím. To činí společnost PowerBilt nejstarším golfovým výrobcem v USA, který je stále v soukromém vlastnictví jeho původních rodin. Ačkoli značka je respektována golfisty, kluby nejsou používány mnoha profesionálními hráči v současné době, který opouští Kentucky-ústředí společnosti v nevýhodě proti jiným známým golfovým společnostem.

J. Frederic Hillerich začal podnikat v roce 1859 dělat dřevěné sudy, dřevěné sudy, sloupky, zábradlí, bowlingové koule a kolíky. V roce 1880 se k společnosti připojil syn J. Frederic, Bud. V roce 1884 udělal Bud jeho první baseballovou pálku pro hráče v Louisville Eclipse jménem Pete Browning. Do roku 1905 společnost změnila své jméno na J.F. Hillericha a Syna a vyvinula známou “Louisville Slugger” řadu baseballových netopýrů. V roce 1910 se táta na pálku chytila. Během přestavby v roce 1911 společnost najala Franka Bradsbyho, zaníceného golfistu, aby dohlížel na prodejní politiku J.F. Hillericha a Syna.

Frank Bradsby se rychle rozvinul na rozšiřující se společnosti a J.F. Hillerich a Son se stali Hillerichem a Bradsbym v roce 1916. Bradsby věřil, že golf bude v USA popularizován. Svojí přitažlivostí Hillerich a Bradsby vstoupili na golfový trh. Společnost poprvé vytvořila řadu klubů značek pro prodejny, které je prodaly. Po několika letech si Hillerich a Bradsby prodávali kluby pod svým obchodním jménem. Společnost také produkovala “podpisové kluby”, které nesly podpisy známých golfistů té doby. V roce 1925 se divize golfových klubů zvýšila v popularitě a potřebovala se rozšířit. V roce 1934 se značka “PowerBilt” stala stálým názvem pro golfové kluby Hillerich a Bradsby.

V roce 2007 společnost PowerBilt sponzorovala pouze jednoho profesionálního hráče Fuzzy Zoeller. Fuzzy vyrůstal s PowerBiltem a vyhrál US Open a Masters, kteří hrají zařízení PowerBilt. V průběhu let získalo zařízení PowerBilt turnaje 120 turnajů PGA Tour prostřednictvím hráčů sponzorovaných společností PowerBilt. Frank Beard, Bobby Nichols, Gary Brewer, Larry Mize, Chip Beck, Steve Lowery a Grant Waite všichni hráli kluby PowerBilt během turné. Zařízení PowerBilt pomohlo hráčům vyhrát osm hlavních turnajů, které se datují do USA Open vyhrál Olin Dutra v roce 1934.

PowerBilt se zaměřuje na průměrného hráče, navrhuje a vyvíjí kluby, které pomáhají maximalizovat výkonnost, aniž by byla příliš silná na peněženku. Kluby jsou vyvíjeny ve spolupráci s firmami, jako jsou firmy True Temper a Aldila, a podniky s rukojetí včetně Winn a Golf Pride. Výkonná linka PowerBilt Citation pokračuje v rozvoji v průběhu let a je k dispozici s hybridními možnostmi. Nabízejí také mladou řadu klubů jak pro chlapce, tak pro dívky. Dětská linka nabízí klubový set všeho druhu od vaku k putteru, který je určen speciálně pro mladšího hráče. Společnost stále nabízí vlastní kluby.

Zahájení mateřské společnosti

Golfové začátky

Nároky na slávu

Kluby