Hindu squat vs. běh pro aerobní fitness

Aerobní fitness je vybudováno pomocí aerobního cvičení v ustáleném stavu, které American Heart Association doporučuje dospělým dělat po dobu 30 minut denně, pět dní v týdnu, pro celkovou kondici. Zatímco zcela odlišné od sebe navzájem, hindu dřepy a běh stále ovlivňují vaši celkovou aerobní kondici. Hindské squaty a běhání nabízejí různé výhody a nevýhody a výběr aerobní činnosti bude záviset na vašich schopnostech a zážitcích.

Hindské squaty a kardio

Provádění trvalé řady rychlých hindských dřepů po delší dobu – 20 až 30 minut – může znamenat kardiovaskulární cvičení. Jedná se však o intenzivní cvičení, které nejlépe vykonají ti, kteří již mají silnou fyzickou kondici. Hindské squaty jsou však vynikající pro budování svalů a mohou být prováděny těmi, kteří mají omezený kondice, dokud se nedostanou nadměrně. Hindské dřepy vytvářejí svaly ve vašem spodním těle, zejména ve vašem čtyřkoleku a gluteálních svalech, ale také cvičí svaly lýtka a dolní svaly břicha.

Jak udělat hinduistický squat

Postavte se nohama na ramena, zvedněte ruce a zcela je rozšiřte přímo před sebe. Ohýbání u boků a kolen se potápí, jako byste seděli na židli, drželi si boky přes paty a vaše tělo vzpřímeně. Třetina cesty dolů držte pózu po dobu 10 sekund. Když se potopíte o několik centimetrů, zvedněte podpatky a držte pózu po dobu 10 sekund. Poklepejte o další dva palce a znovu držte pózu a opakujte ještě jednou. Ve spodní části hlubokého dřepu se pomalu zvedají zpět do čtyř kroků, přičemž každá zastávka drží po dobu 10 sekund. Opakujte plné squat – se všemi zastávkami – pro tři sady.

Běh jako kardio

Jako aerobní fitness běh je jedním z klasických cvičení. Kardiovaskulární trénink v ustáleném stavu je běhová aerobní cvičení s vysokým účinkem, takže nemusí být vhodná pro lidi, kteří podstoupili poranění nohou nebo zad. Spuštěním se vaše krev proudí a vaše plicy pracují lépe, aby poskytly kyslík pro vaše tělo. Jak se zvyšuje průtok krve, vaše tepová frekvence také stoupá. Běh vám pomůže zhubnout, spálit kalorie a de-stress. 5 kilometrů běží spálit téměř 500 kalorií pro osobu 150 liber. Musíte vypálit 3500 kalorií, abyste ztratili jednu libru tělesné hmotnosti.

Varovné pokyny pro běh

Dlouhý běh by měl být zahájen přírůstkem, pokud nejste zvyklí na pravidelné cvičení nebo pokud se teprve začíná běžet. V některých případech, abyste snížili riziko úrazu a ušetřili klouby od poškození kvůli bzučení na chodníku, zvažte, zda běžíte na běžeckém pásu nebo na trati pro jeden nebo více běžících tréninku. Tyto povrchy absorbují více nárazů z vašich nohou, což snižuje množství stresu na vašich kloubech. Postupně zvyšujte rychlost a vzdálenost, jakmile začnete běhat. Snažíte se spustit příliš rychle nebo příliš dlouho příliš brzy může vést k bolesti svalů, zranění a odcizení.