Ginkgo biloba a vysoký krevní tlak

Přibližně 20 procent lidí žijících ve Spojených státech používá rostlinné produkty a poměru ginkgo biloba mezi top 10, podle recenzí z června 2008 v časopise Journal of General and Internal Medicine. Ginkgo je daleko od nového dítěte na bloku. Pracovníci tradiční čínské medicíny používají ginkgo po tisíce let. Důkazy naznačují, že ginkgo může pozitivně ovlivnit krevní tlak, ale to nutně neznamená, že může poskytnout výhody, pokud jste byli diagnostikováni s vysokým krevním tlakem. Diskutujte s lékařem před podáním bylin, jako je ginkgo.

Starobylé byliny

Ginkgo má vlastnosti, které zlepšují průtok krve a snižují zánět. Navíc, ginkgo působí jako antioxidant, chránící buňky před poškozením. Dnes je ginkgo nejlépe známé díky svému potenciálu k posílení paměti. Používá se k léčbě nejrůznějších poruch krevního oběhu, stejně jako k mentálnímu poklesu u dospělých s demencí, uvádí na webových stránkách společnosti MaineHealth. Moderní výzkum se zaměřil na standardizovaný extrakt ginkga, který je vysoce koncentrovaný.

Běžný problém

Normální krevní tlak je nižší než 120 než 80 a hypertenze, nebo vysoký krevní tlak je klasifikován jako 140 přes 90 nebo vyšší. Blízký 70 milionů Američanů má hypertenzi, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Pravděpodobně si uvědomujete, že vysoký krevní tlak vás vystavuje riziku onemocnění srdce a mrtvice. Takže je pochopitelné, že chcete dělat všechno, co je ve vašich silách, abyste ho dostali pod kontrolu. Změny ve způsobu stravování a životního stylu, jako je zvýšené cvičení a ukončení kouření, pomáhají snížit krevní tlak. Lékaři předepisují léky, když dietní a životní styl nenahradí.

Pozitivní efekty

Dočasný stres je přirozenou součástí života, ale chronický stres může negativně ovlivnit vaše zdraví, včetně krevního tlaku. Když jste ve stresu, stane se hormon nazývaný kortizol, což zvyšuje krevní tlak. Dobrou zprávou je, že ginkgo chrání před stresem vyvolaným zvýšením krevního tlaku, podle studie z září 2002, v časopise Journal of Physiology and Pharmacology. Tyto údaje naznačují, že ginkgo pozitivně ovlivňuje krevní tlak a může mít příznivý vliv na hladiny kortizolu.

Smíšené výsledky na hypertenzi

Studie na zvířatech prokázaly příslib potenciálních antihypertenzních účinků ginka. U potkanů ​​redukuje ginkgo zvýšení krevního tlaku způsobené konzumací příliš velké soli, podle studie zveřejněné v časopise “Biological and Pharmaceutical Bulletin” únoru 2006. Navzdory tomu Ginkgo nedokázalo nabídnout přínosy ke snižování krevního tlaku při studiu u starších mužů a žen s vysokým krevním tlakem, podle studie z časopisu American Journal of Hypertension z května 2010.