Extrakce zubů u dětí

Extrakce zubů je zubní procedura, která zahrnuje odstranění zubu z kostní zásuvky. Pro dítě to může být strašidelný postup, protože neví, co očekávat, a bude se často obávat, že to bude bolet. Vzděláváním svého dítěte můžete zmírnit obavu kolem této zkušenosti.

Příčiny

Zubní lékař vyvede zub vašeho dítěte, pokud je zub rozpadlý až na místo, kde není kořenový kanál volbou. Zub může být také extrahován, pokud je zub zlomený po opravě nebo je ústa přeplněná zuby. Pokud vaše dítě dostává zarážky, zubař nebo ortodontista se mohou rozhodnout, že z jednoho nebo více zubů vytáhnou prostor pro posunutí zubů.

Předtím

Röntgen využívá záření k získání interní fotografie zubu a jeho kořene. Röntgen umožňuje zubnímu lékaři určit závažnost poškození zubu. Pokud zub nemůže být opraven, bude provedena nová schůzka pro extrakci zubu. Podle Colgate může být antibiotikum podáno jak před tak i po něm. To se postará o jakoukoliv možnou infekci způsobenou poškozeným zubem. Léčba infekce před extrakcí snižuje riziko šíření infekce.Pokud je vaše dítě nepohodlně nervózní ohledně postupu, poraďte se s lékařem o lécích proti úzkosti, které jsou typicky užívány před spaním, v noci před extrakcí. Vaše dítě může také dostat další pilulku, aby si s ním na proceduru.

Postup

Použitý postup bude záviset na typu extrakce. Jednoduchá extrakce se provádí po odstranění viditelného zubu. Zubní lékařka injektuje tuto oblast znecitlivělým lokálním anestetikem, jako je Novocain, což způsobí, že vaše dítě pocítí tlak během bolesti během boje. Zubní lékařka poté zubem natáčí tam a zpět kleštěmi, dokud je zub dostatečně volný, aby se mohl zlomit z vazu. Pokud je zub postižen, zubní lékař bude potřebovat odstranit gumovou tkáň, aby zjistil, že zub je extrahován. V takovém případě může zubní lékař dát Vašemu dítěti oxid dusný, nazývaný také smíchový plyn, aby mu uvolnil nebo mu poskytl silnější sedaci prostřednictvím IV. Měli byste diskutovat o typech anestezie, které jsou k dispozici u zubního lékaře před datem postupu, takže znáte možnosti a lépe připravíte své dítě. Podle Dentistry.com by vaše dítě mělo mít krátké rukávy, pokud je sedated, takže ústní chirurg bude mít snadný přístup k vložení IV.

Dodatečná péče

Podle lékařské péče Aurora bude mít zubní lékař své dítě kousnout pevně na gázu, dokud se krvácení nezastaví, a pokud je krvácení příliš velké, bude třeba změnit gázu každých 20 až 30 minut, dokud se nevytvoří krevní sraženina. Čelisto bude mírně bolestivé a zubař obvykle předepisuje léčbu bolesti. V některých případech může zubař doporučit pouze protizánětlivé léky, jako je ibuprofen. Pokud je obličej vašeho dítěte oteklý, led může snížit otoky. Během prvních 24 hodin po extrakci podávejte pouze měkké potraviny. Potraviny jako Jello a jablka jsou přijatelné a způsobí minimální, případně nepříjemné pocity. Poté, co vaše dítě jedí, nechte ho opláchnout slanou vodou, ale ujistěte se, že neuplatňuje silně. Pokud existují stehy, rozpustí se samy o sobě do dvou týdnů.

Úvahy

Je důležité, aby vaše dítě nenarušilo krevní sraženinu, která se tvoří po extrakci zubů. Pokud se krevní sraženina uvolní, kost je vystavena působení vzduchu, což způsobuje bolestivé komplikace nazývané suchá zásuvka. Abyste se vyhnuli suché zásuvce, nedovolte Vašemu dítěti pít ze slámy nebo plivat, zatímco oblast je hojivá. Přestože potřebuje pokračovat v čištění zubů a zubů, ujistěte se, že se netýká přímo na místě extrakce. Pokud se bolest stává těžkou nebo vaše dítě vyvine horečku, zimnici nebo zvýšené otoky, vyhledejte lékařskou pomoc.