Dynamické úseky nohou

Fotbalista, který se houpající po nohách na okraji hřiště hned po zahřívání zahřeje, se dynamicky nebo aktivně protahuje. Dynamické roztahování se liší od statického nebo pasivního protahování tím, že je to řada pohybů, které zrcadlí aktivitu. Na rozdíl od statických úseků, které jsou obvykle součástí ochlazování, dynamické úseky nejsou určeny ke zlepšení flexibility. Spíše dynamické úseky těsně před cvičením nebo sportem slouží ke zvýšení výkonu v této činnosti.

Kývání nohou nebo kopnutí nohou roztahuje vnitřní a vnější stehenní svaly, boky, hamstringy, telata a kvadricepsy. Výkon sportů, které vyžadují kopání, jako je fotbal, gymnastika nebo bojová umění, mohou těžit z výkyvů nohou. Stojte se svými nohami na boky. Zvedněte jednu nohu ze země a udržujte váhu v patě podpěrné nohy. Pomalu a s kontrolou otočíte nohu dopředu, pod svým tělem a za vámi v jediném hladkém pohybu. Udržujte horní část těla stabilní. Každá houpačka by měla svou nohu přiblížit k plnému rozsahu pohybu. Přepněte boky, pak přepněte směry, otočte každou nohu směrem ven, zpět do středu a přes středovou čáru těla.

Chůze se rozšiřují téměř všechny svaly nohou: boky, štíty, hamstringy a telata. Můžete je provést před tréninkem na trénink proti odporu, který zahrnuje statické výpady. Umístěte ruce na boky. Krok jednou nohou dopředu, ohýbáním přední nohy, jak si dolní zadní koleno k podlaze. Nedovolte, aby přední koleno vyčnívalo kolem vašich prstů a nedovolte, aby se zadní koleno dotklo podlahy. Umístěte svou váhu nad přední patu a bez zastavení přitlačte zpět do stojící polohy. Posuňte zadní nohu směrem dopředu a efektivně přepínejte strany. Udržujte své chůze lunges tekutiny a správné formě vaší prioritou.

Boční vycpávky táhnou bok a vnitřní stehna. Sporty, jako je baseball, které vyžadují dlouhý pohyb a dosažení míče, mají prospěch z dynamických bočních výlisků před hrou. Postavte se s nohama na boky a rukama na pasu. Udržujte prsty směřující rovně vpřed – nezaklánějte nohu. Krok jednu nohu vytáhněte na stranu a ohněte koleno, když narovnáte druhou nohu. Nedovolte, aby vaše koleno procházelo prsty. Zaměřte svou váhu na patu nohy. Udržujte nohy v širokém postoji a zopakujte horní část těla a přesuňte váhu zpátky na obě nohy, když narovnáte výpad. Přemístěte váhu na druhou stranu. Střídavé strany plynule, bez zastavení nebo přidržení jedné polohy.

Stojící ukazováčky prstů alternativně roztahovat vaše telata a svaly podél hole. Tento úsek je příznivý před sporty, které zahrnují vertikální seskoky, jako je basketbal, nebo před tréninkem, který zahrnuje náklon patek. Postavte se s nohama na šíji a váha nad patami. Zvedněte jednu nohu o několik centimetrů od podlahy. Střídavě mezi ukazováním prstů natáhněte přední tibiální sval podél přední strany holeně a přiložte prsty k holeně, abyste protáhli tele. Udržujte pohyblivou kapalinu a kontrolujte. Proveďte roztahování po dobu 30 až 60 sekund na každé straně.

Houpačky nohou

Chůze výlety

Boční výpady

Toe ukazatele