Domácí léky pro děti se suchými vlasy

Děti mohou mít suché vlasy z mnoha různých důvodů, včetně přebytečného šamponu a kolébky. Bez ohledu na příčinu jsou výsledkem stejné – suché, křehké a nezvládnutelné vlasy, které mohou také zanechat pokožku hlavy pocit svědivé a vyprahlé. Léčba suchých vlasů vašeho dítěte doma vám dává jemnou a cenově výhodnou alternativu k tvrdým chemikáliím, která se často objevuje v léčbě, kterou jste koupili v obchodě.

Přírodní oleje a bylinky

Olivový olej, mandlový olej a meruňkový olej jsou absorbující a hydratují vlasy, aniž by zanechaly pocit mastnoty. Po umytí vlasů dítěte trochu trochu oleje do vlasů a pokožku hlavy. Pro další výhody a čerstvou vůni nafoukněte olej z listů rozmarýnu nebo levandule přidáním bylin do oleje a jemným zahřátím po dobu 20 minut – úplně vychladnout před aplikací na hlavu vašeho dítěte – nebo nechat sedět při pokojové teplotě Týden před použitím.

Domácí vlasové kondicionér

V malé mísy, porazíte tři vejce, 2 lžíce olivového oleje a 1 čajovou lžičku jablečného octa. Před umytí srsti dítěte ho aplikujte na vlasy a nechte ho sedět po dobu 30 minut, pokud to bude tolerovat, a pak jej vyčistěte. Zabraňte tomu, aby se směs v očích dítěte dostala. Případně můžete použít upravenou majonézu a dosáhnout podobných výsledků.

Rutinní péče o prevenci

Na rozdíl od starších dětí a dospělých, nemusí být vlasy vašeho dítěte umývány každý den. Zaměřte se jednou týdně a používejte pouze jemný dětský šampon. Nikdy nepoužívejte výrobky pro dospělé. Vyčistěte vlasy vašeho dítěte měkkým, navlhčeným hadříkem mezi vyplachováním, abyste odstranili vyskočení a podle potřeby vylijte.