Domácí léky, jak se zbavit akné pro teenagery

Pravděpodobně jedna z nejtěžších částí dospívání, akné breakouts se zdají být v nejnepříznivější době. Podle článku publikovaného KidsHealth.org existují tři hlavní příčiny akné – bakterie nahromaděné, nadprodukce kožního mazu a mrtvé kožní buňky ucpávají póry. S arzenál domácí prostředky, které se zbavit akné a učení správné režimy péče o pleť, pomůže dospívajícím získat větší kontrolu nad skvrnami.

Smíchejte dvě polévková lžíce medu a 1 čajovou lžičku skořice dohromady v malé misce. Použijte špičky prstů k aplikaci směsi na obličej. Nechte směs medu a skořice sedět na kůži po dobu 15 minut. Umyjte obličej, jemně vysušte a naneste toner na obličej.

Mash zralé rajče v malé misce rozdrtit dužinu, tvořící hustou pastu. Pomocí prstů silně nanést maso z rajčat na kůži. Udržujte balíček s rajčaty až na hodinu nebo dokud se nestane nepohodlným. Umyjte a lehce pokořte suchou pokožku, abyste ji následovali s hydratačním krémem podle vašeho výběru.

Smíchejte dvě polévková lžíce mléka, dvě lžíce medu, jeden lžíce jogurtu a šťávu jednoho citronu v malé misce. Přidejte trochu vody, abyste vytvořili pastu. Pomocí bavlněné koule naneste na obličej a krk velké množství jogurtové směsi. Pokud to čas dovolí, můžete použít masku v tenkých vrstvách a nechat směs suchou mezi jednotlivými aplikacemi, dokud se vše nepoužije. Nechte na pokožce po dobu 10 minut a opláchněte teplou vodou. Pokračujte v péči o pleť.

Přidejte 3/4 šálku ovesných vloček na 1 šálek vody. Přineste oves k varu, jako by připravoval ovesné vločky na jídlo. Jakmile se oves vaří, ochlaďte před přidáním 1/4 šálku medu. Na obličej a krk naneste masku z ovesné kaše. Nechte směs sedět po dobu 15 minut. Před vypláchnutím teplou vodou otřete přebytečnou masku z obličeje a krku.

Rozdrněte stroužku česneku a smícháme s 2 lžícemi vody. Pomocí bavlněné koule lehce aplikujte českou vodu do postižených oblastí. Nechte 15 minut přes noc, jestliže nedosáhnete podráždění. Umyjte a zvlhčujte pokožku normálně.