Detoxické pilulky pro snížení tělesné hmotnosti

Američané každoročně vynakládají 40 miliard dolarů na programy na snížení tělesné hmotnosti a na výrobky, jako jsou tabletky na chudé, podle agentury Bloomberg BusinessWeek. Detoxikační pilulky jsou uváděny na trh kvůli úbytku hmotnosti, protože někteří přirozený zdravotničtí pracovníci identifikovali vazbu mezi přetížením toxinů a přírůstkem hmotnosti. Jak známý rodinný lékař Mark Hyman uvádí v časopise Alternativní terapie, souvislost s obezitou a toxinem není okrajovou myšlenkou. Organizace jako národní zdravotnické ústavy, agentura pro ochranu životního prostředí a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA v současné době zkoumají spojení.

Vysvětlení

Ann Louise Gittlemanová, autorka “Fast Track One-Day Detox Diet”, odkazuje na spojení mezi toxiny a hubnutí jako “chybějící spojení”. Jak vysvětluje, tvorba toxinu v těle zabraňuje účinnému fungování jater, aby metabolizoval tuky a odstranil toxiny. Pokud játra nejsou ve špičkové účinnosti, jsou negativně ovlivněny i další systémy ve vašem těle, které hrají roli v regulaci hmotnosti, jako je trávení a kardiovaskulární systém.

Vlákno

Podle Brendy Watsonové, autora strategie detoxikace, vlákno hraje zásadní roli při vylučování vašeho těla z toxinů. Rozpustné vlákno, které se rozpouští ve vodě a vytváří silný gel, nasává toxiny ve vašem těle a váže je na mastné kyseliny, dodává Watson. Nerozpustné vlákno, které nelze strávit, zrychluje vylučování toxinů z vašeho těla podporou pohybů střev. Ve studii provedené výzkumnými pracovníky z Brigham Young University a publikovaném v březnu 2009 v časopise Journal of Nutrition, zvyšující se příjem vlákniny výrazně snižuje riziko, že ženy budou získávat váhu a tuky.

Probiotika

Tyto přátelské bakterie, které se nacházejí v intestinálním traktu, poskytují několik výhod, včetně pomoci při odstraňování toxinů, podle Gittlemana. Mohou však být vyčerpány potraviny a chemickými látkami, které konzumujete. Probiotické pilulky a další doplňky pomáhají obnovit rovnováhu mezi dobrými a špatnými bakteriemi ve vašem těle a mohou být přínosem pro snížení tělesné hmotnosti. Studie z června 2010 o “Evropském žurnálu klinické výživy” provedená japonskými výzkumníky ukázala, že fermentovaný probiotický mléčný výrobek byl spojen se snížením břišního a podkožního tuku.

Vitamín C

Pilulky s vitamínem C jsou běžnými doplňky, které mohou mít detoxikační přínosy. Také známý jako kyselina askorbová, vitamín C thins a decongests žluč, což zvyšuje vaše játra schopnost rozbít tuky, vysvětluje Gittleman. Dodává, že může také potlačit hladovění a spouští produkci glutationu, klíčového antioxidantu, který játra potřebují k detoxikaci. Ve studii publikované online v roce 2007 v publikaci “Veřejné zdraví a výživa” výzkumníci z Isfahanské univerzity lékařských věd v Íránu identifikovali nedostatek vitamínu C jako jeden z faktorů přispívajících k získání břišního tuku.

Pozor

Je zapotřebí více vědeckého výzkumu o výhodách detoxikace při hubnutí. Některé detoxikační a pilulky mohou mít nežádoucí účinky. Například vláknové doplňky mohou snížit hladinu cukru v krvi a zasahovat do léků, jako je aspirin, podle MayoClinic.com. Také vysoká dávka vitaminu C a probiotik může způsobit průjmy, plyn nebo žaludeční potíže, upozorňuje na University of Maryland Medical Center. Obraťte se na svého lékaře, než se pokusíte o některé z těchto doplňků.